Kamiro Racing

Kamiro Racing – Rally Košice uzavrie oficiálnu rally sezónu

Majstrovstvá Slovenska v rally 2019 sa v rámci svojho posledného kola sťahujú do Košíc. V metropole východného Slovenska sa predstaví viac ako päťdesiatka účastníkov a medzi nimi aj posádka Kamiro Racing Teamu.

Kamiro Racing

Ako sme si už zvykli, slovenský Kamiro Racing Team v tohtoročnej sezóne reprezentuje súťažná posádka Karel Trněný – Václav Pritzl. Spoločne na každej jednej rally súťaži usadajú do útrob vozidla Ford Fiesta R5, pričom pred poslednou majstrovskou rally súťažou sezóny, im patrí siedma priečka absolútneho priebežného poradia. V Košiciach sa však bude bojovať ešte o množstvo bodov, pričom posádka Kamiro Racing Teamu má ešte stále možnosť zabojovať o tretie miesto absolútneho poradia. To samozrejme znamená, že ide o veľa a po podujatí môže byť všetko úplne inak.

Zase nás spoločne s Vencom čaká nová výzva. Je síce pravda, že tie rýchlostné skúšky v prvej etape by sme vlastne mohli poznať aj z tohtoročnej Rally Trebišov, akurát mám dojem, že teraz sa pôjdu opačne. Čo sa týka druhej etapy, tak tam sa veľmi nechytám, voľakedy som možno išiel aj Jahodnú, aj Ružín, ale je to už tak veľa rokov, že mi to nič nehovorí. Viem, že to nebude ľahké a nad súťažou bude treba aj poriadne uvažovať, keďže získať sa tu dá naozaj veľmi veľa bodov. Druhý deň je totiž hodnotený jeden a pol násobkom bodov. Auto máme pripravené, my s Václavom sme pripravení rovnako, tak uvidíme ako to dopadne,“ zhodnotil Karel Trněný.

Kamiro Racing

Ako nám už aj Karol naznačil, jubilejný 45. ročník Rally Košice 2019 bude mať dve samostatné etapy. Tá prvá odštartuje v sobotu 19.10.2019 od 13:00 hodiny slávnostným štartom na Hlavnej ulici v Košiciach. Po predstavení divákom sa súťažné posádky odoberú ihneď na trať, kde budú bojovať o čo najlepšie konečné umiestnenie. Proti ich snahe o čo najlepšie umiestnenie im bude v ceste stáť celkovo päť rýchlostných skúšok a viac ako sedemdesiatjeden „ostrých“ kilometrov. Prvú etapu súťaže ukončí od 20:48 hodiny vjazd vozidiel do Uzavretého parkoviska na Jahodnej. Na nedeľu (20.10.2019 pripravil organizátor ďalšiu šesticu rýchlostných skúšok. Túto etapu odštartuje výjazd z Uzavretého parkoviska od 8:00 hodiny, pričom súboje s časom sa v tomto prípade budú konať severozápadne od Košíc. Spoločná dĺžka nedeľných rýchlostných skúšok bude šesťdesiatpäť kilometrov. Cieľová rampa, na ktorej sa dozvieme meno tohtoročného víťaza košickej rally je plánovaná od 14:40 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár