Kesko Racing

Kesko Racing Team pred posledným kolom rally šampionátu

Záver majstrovskej rally sezóny je pre niektoré súťažné posádky lákavým vyvrcholením, pre iné zase sklamaním z faktu, že niečo pekne rozbehnuté končí. Ako to je v prípade dvojice súťažných posádok Kesko Racing Teamu sa dozvieme asi až po podujatí. Jedno je isté, v Košiciach určite chýbať nebudú.

Kesko Racing

Podstatne viac súbojov spomedzi dvojice súťažných posádok Kesko Racing Teamu bude v rámci 45. Rally Košice 2019 čakať na posádku Peugeotu 208 R2, čiže Kamila a Erika Šveca. Proti ich snahe udržať a vybojovať titul prvých vicemajstrov Slovenska v triede 6 bude totiž stáť ďalších sedem poriadne nabrúsených súperov. Samozrejme, Kamil s Erikom svoju kožu nepredajú zadarmo.

Košické trate poznáme, už sme ich v minulosti absolvovali. Je však už teraz jasné, že súboj nebude ľahký, tunajšie trate dokážu poriadne prekvapiť, hlavne teraz na jeseň. Podľa predpovede počasia sa zatiaľ zdá, že by malo byť dosť teplo a hlavne suchu, tak by to mohlo byť fajn. Samozrejme, našim cieľom je vybojovať čo možno najviac bodov a potvrdiť druhé miesto v triede 6. Verím, že sa všetko podarí a my sa vidíme v nedeľu na cieľovej rampe,“ zhodnotil Kamil Švec.

Fero Fusko so Štefanom Tökölim sú lídri triedy 12, pričom ich v podstate už nemá kto v ich celosezónnom víťazstve ohroziť. Stále však ešte nie je jasné, či sa po 45. Rally Košice 2019 budú môcť hrdiť majstrovským titulom, alebo iba titulom víťazov triedy. Dôvodom je menej súťažiacich v triede 12 počas tohtoročného seriálu.

Kesko Racing

Ja verím, že sa nám to nakoniec podarí, aj keď aj v Košiciach sa predstavíme v triede 12 iba dve posádky. Nevadí, bojovať určite budeme rovnako ako keby nás tu bolo viac. Ideme si užiť poslednú súťaž zaradenú do seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 a chceme si hlavne urobiť radosť,“ doplnil Fero Fusko.

Posledné podujatie zaradené do Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 odštartuje v dňoch 18. – 20.10.2019 v Košiciach a ich okolí. Počas dvoj etapovej súťaže musia všetky štartujúce posádky, ak chcú byť úspešné, absolvovať trať v celkovej dĺžke viac ako päťsto kilometrov, ale aj jedenásť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke vyše stotridsaťšesť kilometrov. Ako dopadne snaha súťažných posádok Kesko Racing Teamu sa dozvieme v nedeľu 20.10.2019 po 14 hodine 40 minúte na cieľovej rampe 45. Rally Košice 2019.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár