Subaru Rally Team Komárno

Bratia Lapdavskí vybojovali v Prahe druhé miesto v skupine N

Napriek faktu, že dnes už bývalá skupina N figuruje v rally predpisoch ako trieda 3, v rámci XXV. TipCars Pražského Rallysprintu 2019, práve v takto, po starom označovanej skupine bojovali bratia Lapdavskí. A treba povedať, že veľmi úspešne.

Subaru Rally Team Komárno

V skupine N o ktorej hovoríme sa v Prahe už tradične predstavilo množstvo súťažných posádok z Českej, ale aj Slovenskej republiky. A to nie hocijakých, ale tých najlepších. A práve tu sa podarilo vybojovať slovenskej posádke reprezentujúcej Subaru Rally Team Komárno, čiže Lukášovi a Júliusovi Lapdavským druhé miesto. Okrem toho sa dvojica, ktorá si už o pár dní vyzdvihne v albánskej Tirane ocenenie za víťazstvo v triede 3 v rámci seriálu FIA CEZ v rally 2019, umiestnila aj na pätnástom mieste absolútneho poradia.

Subaru Rally Team Komárno

Pražský Rallysprint sme si v tomto roku išli poriadne užiť a zabaviť sa. No ako to už v rally býva, keď sme videli, že by z toho mohlo byť aj dobré umiestnenie, zatiahli sme a výsledok sa dostavil. Sme veľmi spokojní, že sme mohli v naozaj veľmi kvalitnej konkurencii reprezentovať nielen Subaru Rally Team Komárno, ale aj samotné Slovensko. Okrem toho ma potešil aj fakt, že sme vlastne ako prví doviezli do cieľa vozidlo Subaru, ktorého značku zastupuje aj hlavný partner podujatia. Sme s výsledkom absolútne spokojní a ja by som rád aj touto cestou poďakoval všetkým partnerom tímu za podporu. Samozrejme poďakovanie patrí aj niekoľko tisícom fanúšikov, ktorí sa v Prahe pri sledovaní podujatia zhromaždili,“ zhodnotil Lukáš Lapdavský po prejazde cieľom.

Subaru Rally Team Komárno

To, či to bola posledná súťaž tohtoročnej sezóny v podaní Lukáša a Júliusa Lapazských sa dozvieme už v najbližších dňoch. Ak by bolo v pláne ešte nejaké podujatie, to vám určite opäť prezradíme.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár