LAMA Racing

LAMA Racing – Zbohom Fero!

Slovenský automobilový šport dnes šokovala správa o nečakanom predčasnom úmrtí Františka Ančíka (29. 1. 1976 – 9. 1. 2020). R.I.P.

LAMA Racing

Pred začiatkom sezóny 2019 by som si ani nedovolil snívať o tom, že budem bojovať o majstrovský titul,“ zveril sa úprimne po posledných pretekoch kopcovej sezóny 2019 šťastný Fero Ančík. Aj keď nakoniec Ostrá Lúka rozhodla, že mu v „dvojkolkách“ na majstrovský titul chýbalo nakoniec iba šesť bodov, tak Fero sa radoval. Vtedy však ešte netušil, že to bol jeho posledný štart za súťažným volantom.

Fero Ančík odjazdil celú sezónu 2019 vo farbách dubnického tímu Lama Racing. Na BMW M36 sa stal nielen vicemajstrom Slovenska v „dvojkolkách“, ale skončil tretí v Triede E1 nad 2000 cc, a v absolútnom poradí ročníka MSR PAV 2019, pri rovnakom počte bodov s Jarom Dubóczim, skončil piaty. Bol to naozaj úspešný návrat za súťažný volant.

LAMA Racing

Ančík, ktorý už dve desiatky rokov žil v Bratislave, sa narodil v januári 1976 v Uherskom Hradišti. Miloval automobilový šport a za volantom prežil veľa krásnych, ale aj ťažkých situácií. Všetky však dokázal zvládnuť. Sezóna 2019 bola vlastne akýmsi oživením jeho kariéry a pomyselným novým začiatkom. „Tešil som sa z našej spolupráce. Fero bol pre náš tím prínosom,“ ťažko hľadá slová zarmútený šéf tímu Lama Racing, Braňo Mičko. „Fero odjazdil kvalitnú sezónu a výborne reprezentoval naše farby. Dnešná správa je preto pre nás všetkých obrovským šokom. Naozaj len ťažko sa hľadajú slová. V mene celého tímu Lama Racing však chcem vyjadriť rodine a priateľom Ferka Ančíka úprimnú sústrasť. Som rád, že s nami strávil krásnu sezónu. Bude nám chýbať. Ferko, odpočívaj v pokoji!

R. I. P.

Lama Racing

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár