TATRY RACING

MRC Levoča – veľa dobrých dôvodov na štart

Už štvrtý podnik sezóny má pred sebou tento víkend Motorsport Rally Cup (MRC). Popradský tím TATRY RACING do súťaže nastúpi s dvoma posádkami.

TATRY RACING

Kalendár motoristických súťaží sa tento rok skladá naozaj ťažko. Vplyvy pandémie budú doznievať ešte nejaký čas a tak musíme byť vďačný za každé preteky, ktoré sa podarí usporiadať. Levoča sa v kalendári MRC tento rok už objavila. Ešte pred krízou sa stihlo odjazdiť zimné podujatie. Vtedy sa však jazdilo na inej trati a v iných podmienkach. O to zaujímavejšie to bude tentoraz.

Vo februári sa nám na pretekoch darilo a vyhrali sme,“ vraví Dominik Benček, ktorý je priebežným lídrom celej série MRC 2020 a do pretekov vyštartuje vo farbách tímu TATRY RACING. „Teraz sa bude jazdiť na inej trati, no teším sa ešte viac. Tento úsek je totiž známy aj z „veľkého majstráku“, kde sa jazdil ako súčasť Rallye Tatry.“ Prešovčan Benček vyštartuje na Mitsubishi Lancer Evo IX v Triede A4, a „noty“ mu bude znova čítať skúsený Rado Plichta. „Po stratených bodoch v Kopřivnici, kde nás o víťazstvo pripravili technické problémy, teraz nemyslíme na nič iné, než na satisfakciu. Chceli by sme zvíťaziť a upevniť si priebežné vedenie v triede aj v absolútnom hodnotení,“ neskrýva zdravé sebavedomie a ambície nabudený Dominik Benček.

Tandem tímu TATRY RACING na letnej Rally Levoča 2020 dotvára posádka Igor Piatka a Juraj Ďubek. Bojovať o body budú znova v Triede Z6 na svojej vzrušujúcej Lade VFTS. „Ja si nemôžem pomôcť, mňa to auto veľmi baví,“ smeje sa Igor Piatka. „Dá sa s ním výborne zabaviť a zapretekať si. Som presvedčený, že aj teraz si to užijeme. A výsledok? Samozrejme, že chceme čo najlepší. Nejaké body sme minule nechali v Kopřivnici, po nešťastnej poruche v závere súťaže, a tak verím, že teraz to dotiahneme do úspešného záveru. V našej triede je to dosť vyrovnané a myslím si, že to bude zaujímavý súboj. Na tejto trati som ešte nejazdil, no počul som, že je pekná. Takže je tu veľa dobrých dôvodov vyraziť do Levoče a vyštartovať,“ dodáva Liptovčan.

TATRY RACING

Pohľad do itinerára prezrádza, že súťažiť sa bude na ceste medzi obcami Uloža a Vyšné Repáše. Meraný úsek má 3,9 kilometra a jazdiť sa bude obojstranne. Trikrát z Ulože, a rovnako tak naspäť z Vyšných Repášov. To znamená rozdelenie do troch sekcii po dve eresky. Spolu na posádky teda čaká šesť rýchlostných skúšok o dĺžke 23,4 ostrých kilometrov, plus krátke prejazdy (spolu 29,4 km). Štart je posunutý na 13.00 hodinu v sobotu 25. júla 2020. Z toho dôvodu je posunuté aj administratívno-technické preberanie na sobotu dopoludnia. Centrum súťaže, ako aj servis, bude v obci Vyšné Repáše.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: TATRY RACING

Pridaj komentár