Kesko Racing

Kesko Racing Team pred premiérou v Rzeszowe

Majstrovstvá Slovenska v rally 2020 pokračujú už v závere tohto týždňa v poľskom Rzeszowe. Na súťaži sa premiérovo predstaví aj dvojica súťažných posádok slovenského Kesko Racing Teamu.

Kesko Racing

Napriek faktu, že podujatie Rajd Rzeszowski bolo v minulosti už niekoľkokrát zaradené do kalendáru slovenských rally majstrovstiev, Kamil Švec s Bratom Erikom, ale ani Fero Fusko s Alexandrom Burdigom sa tu divákom ešte nikdy nepredstavili. Teraz to však bude úplne inak a na štarte MARMA 29.Rajd Rzezsowski 2020 uvidíme obe posádky rožňavského Kesko Racing Teamu.

Pozeral som si nejaký onboard z tratí a musím povedať, že ma veľmi prekvapili. Sú totiž úplne iné ako u nás, na Slovensku. Nevadí, všetci máme rovnakú trať a rovnaké šance na úspech. V triede 6 je nás poriadne veľa, je tu aj množstvo domácich posádok, čiže našim cieľom je hlavne dôjsť až na cieľovú rampu a ak sa nám podarí vybojovať nejaký dobrý výsledok, budeme iba radi,“ povedal Kamil Švec , ktorý sa na podujatí predstaví v spolupráci so svojim bratom Erikom a vozidlom Peugeot 208 R2.

S rovnakými pocitmi do Rzeszowa cestuje aj druhá posádka Kesko Racing Teamu, čiže Fero Fusko a Alexander Burdiga, ktorým na tratiach už tradične bude robiť spoločnosť Seat Leon TDi.

Kesko Racing

Ja som onboard nepozeral žiadny, ale kolegovia rallysti mi trate do detailov opísali. Viem, že budú rýchle, je na nich množstvo rýchlych horizontov a že stačí drobná chyba a auto ide von z cesty. Okrem toho idem prvú veľkú rally s novým spolujazdcom, čiže si budeme na seba ešte zvykať. Preto budeme dávať pozor, v našej triede nemáme veľmi s kým bojovať o body, tak tomu podriadime aj našu jazdu,“ doplnil Fero Fusko.

Podujatie MARMA 29.Rajd Rzeszowski 2020 je v kalendári Slovenskej asociácie motoristického športu zaradené ako druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2020. Štart súťaže bude vo štvrtok (6.8.2020) podvečer, keď sa divákom súťažné posádky predstavia na štartovej rampe. Po tomto okamihu všetkých prítomných počas piatku a soboty (7.-8.8.2020) čaká zdolávanie trate o celkovej dĺžke viac ako 430 kilometrov, pričom v tomto počte je započítaných už aj 9 rýchlostných skúšok a viac ako 133 meraných kilometrov. Meno víťaza, ale a to, ako sa darilo posádkam Kesko Racing Teamu sa dozvieme v sobotu (8.8.2020) od 15:15 hodiny na cieľovej rampe.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár