Ferrari Challenge

Matúš Výboh lídrom vo Ferrari Challenge Europe Trofeo Pirelli AM

Seriál Ferrari Challenge Europe 2020 má za sebou dvojicu tohtoročných pretekárskych víkendov a štvoricu pretekov, pričom v čele priebežného poradia kategórie Trofeo Pirelli AM je Slovák Matúš Výboh.

Miroslav Výboh

Už v minulosti sa do prestížneho seriálu Ferrari Challenge Europe zapojilo niekoľko slovenských jazdcov, pričom ich výsledky neboli vôbec zlé a mali sme možnosť ich sledovať aj na pódiových miestach. To, čo však v aktuálnej sezóne predvádza tridsaťpäť ročný Matúš Výboh je „úplne iná káva.“ Po tom, čo v rámci Ferrari Challenge Europe v skupine Trofeo Pirelli AM debutoval v sezóne 2019 a vyhral jedny preteky, v tohtoročnej sezóne to zdá sa rozbehol naplno, keď zo štyroch pretekov stál už trikrát na najvyššom stupienku pre víťaza. Naposledy sa tak stalo počas uplynulého víkendu v Barcelone.

Boli to šialené preteky, štartoval som zo štvrtého miesta a hneď po štarte som sa snažil prebojovať dopredu. Zároveň som sa snažil udržať moje pneumatiky v lepšej kondícii než mali moji protivníci. Nakoniec to vyšlo úspešne, v poslednom kole sa mi podarilo prebojovať z tretieho miesta na víťaznú priečku. Tieto preteky boli veľmi náročné, hlavne fyzicky, teplota bola veľmi vysoká, dráha bola strašne horúca, v takom prostredí sa plne sústrediť na dobrý výkon je naozaj nesmierne náročné. Už sa teším na zajtrajšie preteky,“ povedal Matúš Výboh po víťazstve v prvých pretekoch v Barcelone.

Ferrari Challenge

V nedeľu, žiaľ Matúš štartoval po penalizácii, ktorú dostal za menší incident v kvalifikácii, až z posledného miesta. Napriek tomu sa nevzdával, čoho dôkazom bolo aj štvrté miesto v cieli. Po týchto výborných výkonoch aktuálne Matúš „svieti“ ako líder kategórie Trofeo Pirelli AM, pričom od jeho najbližšieho prenasledovateľa ho delí jeden bod.

Tak ako Matúš, vo Ferrari Challenge Europe, ale v kategórii Coppa Shell AM, začínal v roku 2019 aj jeho otec, Miroslav Výboh. On síce ešte neobsadzuje pódiové miesta ako jeho syn, najlepšie umiestnenie v jeho prípade bolo štvrté miesto, no jeho výkony sú od pretekov po preteky stále lepšie a lepšie. Aj v Barcelone spočiatku druhých pretekov atakoval pódiové umiestnenie, žiaľ po drobnej jazdeckej chybe mu nakoniec patrilo v cieli siedme miesto.

Ferrari Challenge

Dvojicu Slovákov, Matúša a Miroslava Výbohových spoločne s tímom Scuderia Praha teraz čakajú preteky v Portugalsku, na okruhu Portimao. Veríme, že sa im bude aj na tomto okruhu dariť rovnako dobre ako doteraz.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Matúš Výboh št.č.56 – Marco Vitali
                                  Miroslav Výboh št.č.122 – Sergi Campdelacreu Mogas

Pridaj komentár