XIQIO Racing

XIQIO Racing spoločne s Tomášom Struckelom ovládli Slalom Jahodná

Tomáš Struckel, spoločne s XIQIO Racing Teamom a vozidlom Subaru Impreza WRX STI, dokonale ovládol ďalšie dve kolá slovenského slalomového šampionátu.

XIQIO Racing

Počas uplynulého víkendu odštartovalo v poradí tretie a štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska v automobilovom slalome 2020. Stalo sa tak pod názvom HSF SYSTEM RACE Jahodná pri Košiciach. Trať slalomových pretekov tvorila cesta smerujúca od lyžiarskeho strediska na Jahodnej po odbočku na Košickú Belú. V sobotu absolvovali súťažiaci trať v jednom smere, v nedeľu v opačnom. V sobotu absolvovali súťažiaci jednu tréningovú a štyri súťažné jazdy. Spomedzi všetkých prítomných, po oba dva dni, bol najrýchlejší Tomáš Struckel reprezentujúci na vozidle Subaru Impreza WRX STi košický XIQIO Racing Team.

XIQIO Racing

Podujatie bolo výborne zorganizované. Trať bola pekná, rýchla, ale aj technická. Dokonale mi sadla, čo bolo vidieť aj na výsledkoch, pričom ani v jednej jazde som nenašiel premožiteľa. Výsledkom bolo po oba dva dni absolútne víťazstvo. Veľmi ma to teší a chcel by som aj touto formou poďakovať Mariánovi Mičákovi a XIQIO Racing Teamu za možnosť opäť súťažiť so Subaru Impreza WRX STi. V tomto roku je to zo štyroch kôl už tretie absolútne víťazstvo. Do konca sezóny je však ešte ďaleko a nás ešte čaká dlhá cesta,“ zhodnotil Tomáš Struckel.

Spokojný s takýmto výsledkom samozrejme bol aj Marián Mičák, manažér XIQIO Racing Teamu: „Po slalome v Cesticiach som povedal, že Tomáš je nielen dobrý mechanik, ale aj jazdec. To sa teraz potvrdilo, keď medzi silnou konkurenciou nenašiel ani v jednej jazde premožiteľa. Som rád, že reprezentuje náš tím.

XIQIO Racing

Ďalšie kolo Majstrovstiev Slovenska v automobilovom slalome je naplánované v polovici mesiaca august a bude sa konať v Košiciach Šaci.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Július Salzer

Pridaj komentár