TATRY RACING

Benček a Polovka za TATRY RACING

Nadchádzajúca Rally Vranov (15. augusta) sa síce jazdí ako voľné podujatie, no je výbornou príležitosťou zmerať si sily počas horúcich letných prázdnin. TATRY RACING tím do súťaže nasadzuje dve posádky.

TATRY RACING

Návrat Vranova do širšieho kalendára automobilových súťaží na Slovensku sľubuje zaujímavú trať, ktorú sme pred rokmi videli už aj v rámci Majstrovstiev Slovenska. Usporiadateľom vo Vranove fandí aj popradský tím TATRY RACING, ktorý je jedným z hlavných partnerov podujatia, a ktorý zároveň nasadzuje v pretekoch hneď dve svoje posádky.

Fandíme všetkým aktivitám, ktoré pomôžu rozvoju nášho nádherného športu a sme radi, že ambície Vranova, vrátiť sa raz do kalendára MSR, stále žijú. Aj preto verím, že sa tohtoročné podujatie vydarí. Rovnako tak verím, že radosť nám urobia aj naše posádky,“ vraví šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan, a pokračuje. „Po úspešnom debute vo farbách nášho tímu vo Vyšných Repašoch s nami znova vyštartuje Dominik Benček a Rado Plichta na Mitsubishi. Do tímu sa vrátili aj Tomáš Polovka a Dano Turcsanyi, ktorí už tradične budú štartovať so Seatom.

Vranovskí usporiadatelia si pre súťažné posádky pripravili iba jediný úsek, ale ten rozhodne stojí za to. 14,6 kilometrová trať medzi Banským a Bordou sa pôjde trikrát po sebe. „Bol som sa pozrieť na trať,“ priznáva Prešovčan Dominik Benček. „A musím povedať, že sa mi veľmi páči. Počul som hlasy, že druhá časť trate je vo veľmi zlom stave, no ja si to nemyslím. Je tam iba zopár dier, ktoré organizátori chcú ešte ošetriť, a inak je trať v poriadku. Prvá časť je technická a druhá dosť rýchla, trochu zradná. Už sa teším na sobotňajší štart.“ Benček bude s Radom Plichtom štartovať na osvedčenom Mitsubishi Lancer Evo IX. „Vo Vranove som už jazdil. Myslím, že pred dvom rokmi sme tu vyhrali, keď sa štartovalo v Zamutove. Snáď sa nám aj tento rok bude znova dariť a urobíme nejaký pekný výsledok, ktorým potešíme tím, partnerov aj fanúšikov,“ dodáva Dominik Benček.

TATRY RACING

Seat Ibiza Tomáša Polovku a Dana Turcsányiho si nespomína, že by na tejto rýchlostnej skúške niekedy jazdil. „Pátral som v pamäti, ale myslím si, že na tejto trati sme ešte nejazdili,“ potvrdzuje Tomáš Polovka. „Bude to teda pre nás niečo nové, ale videl som on-board a vyzerá to zaujímavo. Ak sa vydarí počasie, ako hlásia predpovede, tak to budú pekné preteky.“ Po korona prestávke si Polovka s Turcsányim odskočili na „hosťovanie“ do iného tímu, no teraz sú späť v zostave TATRY RACING tímu. „Ďakujeme Vladovi, že nás prijal znova do tímu. Veríme, že nadviažeme znova na našu predošlú úspešnú spoluprácu a vyjazdíme spolu znova zopár pekných výsledkov, ktorými potešíme fanúšikov aj sponzorov,“ uzatvára Polovka.

Vo Vranove sa súťažný víkend začína už piatkovým podvečerným štartom na námestí o 18-tej hodine. Samotná súťaž vyštartuje v sobotu 15. augusta ráno o 8.30 hod. prvou rýchlostnou skúškou. O jedenástej je naplánovaný štart druhej eresky, a záverečná rýchlostná skúška je na programe od 13.30 hod. Víťazov by sme mali poznať niekedy okolo 15.30 hod., keď je naplánovaný slávnostný ceremoniál vyhlasovania víťazov na námestí vo Vranove, kam pozývame všetkých fanúšikov tímu aj automobilového športu.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: TATRY RACING, www.motorsportmedia.sk

Pridaj komentár