TATRY RACING

TATRY RACING – Benček aj Polovka si užili ďalšie víťazstvá

Tentoraz popradský tím TATRY RACING bojoval na dvoch frontoch a na oboch sa jeho posádky radovali z víťazstva.

TATRY RACING

Spišiak Tomáš Polovka štartoval uplynulý víkend na druhom podujatí Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ktoré sa jazdili na Ostrej Lúke. Ich súčasťou bol aj druhý podnik Slovenského kopcového pohára (SKP), kde tím TATRA RACING prihlásil svojho pretekára na vozidle Seat Ibiza.

Bolo to pre mňa niečo iné, než na čo som zvyknutý z rely,“ približuje svoje pocity z pretekov na Ostrej Lúke Tomáš Polovka. „V rely sa viac jazdí a tu sa viac čaká. Ale zajazdili sme si výborne. Kopec bol krátky a rýchlo som sa ho naučil. Ponaháňali sme sa dobre so skúsenejšími „kopčiarmi“ a dokonca sa mi niektorých podarilo predbehnúť. V Slovenskom kopcovom pohári sme neboli rozdelení do Performance faktoru a tak sme súťažili v jednej kategórii. Mne sa podarilo zvíťaziť po obidva súťažné dni a to ma potešilo. Veziem tak tímu a fanúšikom pekné víťazstvá, a pre seba slušné body do kopcového pohára,“ dodáva Spišiak.

TATRY RACING

Ale ani druhé vozidlo, ktoré tím TATRY RACING poslal do Slanca pri Košiciach, v ničom nezaostalo. Dominik Benček vyjazdil na Mitsubishi Lancer evo IX tiež dve víťazstvá. „Štartovali sme v Profitunning Cupe a zároveň v Majstrovstvách Slovenska v slalome. Jazdilo sa na rovnakej trati, len do slalomu sa započítali iba dve najlepšie jazdy, v „PD-cupe“ sa počítali všetky tri,“ vysvetľuje Prešovčan. „Vo všetkých troch súťažných jazdách som sa umiestnil v prvej trojke, pričom som zvíťazil aj v tej záverečnej. V súčte časov to potom znamenalo absolútne prvé miesto v oboch súťažiach. Som veľmi rád, že som mohol aspoň takto potešiť všetkých svojich partnerov a podporovateľov. Všetkým veľká vďaka. Škoda, že nám teraz odpadávajú preteky pre pandémiu. Trpí tým celý šport. Stále však všetci veríme, že sa situácia zlepší a my sa budeme môcť zasa venovať nášmu športu, ktorý všetci máme radi,“ dodáva Benček, ktorý sa zásluhou víťazstva po hradom Slanec posunul na druhú priečku priebežného poradia v Profitunning Cupe. Zásluhou vynechaných štartov v slalome aj v cupe však bodovo značne zaostáva za lídrami. Dôvod je však jednoduchý. Cieľom v tejto sezóne je MRC (Motorsport Rally Cup).

TATRY RACING

Chlapci nám urobili radosť. Po smutnej správe o zrušení našej domácej súťaže pod Tatrami, je aspoň toto príjemná správa. Veru tak, ako to už povedal Dominik, trpí celý náš šport. Sme z toho smutní. Situácia je veľmi ťažká pre všetkých, no a šport zostáva na Slovensku stále na poslednom mieste. Aj preto nevieme povedať, kde budeme najbližšie štartovať, keďže situácia sa neustále mení. Držme si preto všetci palce, aby sme dokázali toto obdobie čo najskôr a čo najlepšie prekonať,“ uzatvára šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: TATRY RACING, motorsportmedia.sk

Pridaj komentár