LAMA RACING

LAMA RACING tretím najlepším tímom sezóny!

V záverečnom podniku série Porsche Sprint Challenge Central Europe 2020 Dubničan Braňo Mičko potvrdil stúpajúcu formu a postaral sa o najkrajší súboj víkendu.

LAMA RACING

Vynikajúci úspech si pripísal mladý tím LAMA RACING v medzinárodnej automobilovej sérii Porsche Sprint Challenge Central Europe, keď pri svojej premiérovej účasti skončil v konečnom hodnotení tímov na treťom mieste! „Som nesmierne šťastný,“ vyznal sa Braňo Mičko, ktorý spolu s Poliakom Franzom Dziwokom vytvoril úspešný tandem. „Cieľom v prvej sezóne bolo získať čo najviac skúseností. Vôbec som si netrúfal pomýšľať na nejaké umiestnenie. Od Salzburgingu som potom vytvoril s Franzom úspešný tandem a výsledkom je toto fantastické celkové umiestnenie.

LAMA RACING

V posledných pretekoch sezóny, na českom okruhu v Moste, Mičko s Dziwokom nadviazali na víťazstvo v predošlom podniku na Salzburgringu, keď znova doviezli pódiové umiestnenie. „Preteky boli mimoriadne náročné,“ približuje priebeh rozhodujúcich pretekov sezóny Dubničan. „Súčet výsledkov z oboch šprintov nás postavil na šieste miesto na rošte. Prvý štartoval Franz, ktorý vo vyrovnanom štartovom poli naše auto ešte posunul o jednu priečku dopredu. V polovici pretekov sme sa potom striedali a prispôsobili stratégiu aktuálnej situácii na trati. Vozidlo predomnou malo už veľký náskok a dôležité bolo udržať tlak vozidiel za nami. Po celý zvyšok pretekov sme jazdili v tesnom kontakte s Čechom Sitnianským a Rakúšanom Fastom. Obaja na mňa neustále tvrdo dorážali. Vedel som však, že je iba niekoľko miest, kde sa môžu pokúsiť zaútočiť a strážil som si to.“ Braňo na trati ukazoval, čo sa za posledné mesiace na okruhoch naučil a svojim súbojom dvíhal zo sedadiel. Naplno dokázal využiť predošlé skúsenosti z rely a vyslúžil si patričný rešpekt súperov. O mimoriadne tesnom súboji svedčí aj nájazd do posledného kola, keď sa Dubničanove Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport pošmyklo a drobné zaváhanie okamžite dokázal využiť Sitnianský. Do konca pretekov však už ostávalo príliš málo času, aby Mičko mohol útok opätovať. Napokon tak posádka tímu LAMA RACING skončila na pódiovom treťom mieste vo svojej kategórii ProAm. „Je to krásny výsledok, ktorý nám pomohol k celkovému bronzu medzi tímami.

LAMA RACING

O talente ambiciózneho Dubničana svedčí aj skutočnosť, že sa na okruhu v Moste dokázal zlepšoval každým kolom. „Na začiatku som sa trápil. Hneď v úvode som vytočil hodiny a musel nájsť s okruhom „spoločnú reč“. Trochu ma zaskočil nový hladký a veľmi šmykľavý asfalt, no postupne som si na to zvykol,“ vraví Dubničan, ktorý po každom tréningu, s inžinierom a tímovým kolegom, poctivo študovali telemetriu. Výsledkom bolo zaujímavé posúvanie časov. „Sú to nesmierne cenné skúsenosti. Možnosť pracovať s profesionálnym tímom a jeho inžinierom je na nezaplatenie,“ uznanlivo prikyvuje Mičko.

LAMA RACING

Veľmi si vážim, že som mal príležitosť absolvovať takúto skúsenosť na okruhoch. Celá práca tímu, ktorý sa v paddocku aj v zázemí sústreďuje výlučne na pilota, je veľmi inšpiratívna a motivujúca. Bola to pre mňa obrovská výzva, no som rád, že som našiel odvahu a prijal ju. Veľmi mi v tom pomohol aj môj dobrý kamarát Štofi Rosina, ktorému sa chcem aj takto poďakovať. Jeho cenné rady mi výrazne pomohli a dodali potrebné sebavedomie. Veľká vďaka za to! Rovnako veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým, ktorí mi držia palce a podporujú ma v mojom raste. Dúfam, že som ich svojimi výsledkami potešil. Naďalej budem na sebe tvrdo pracovať a snažiť sa nesklamať,“ uzatvára tohtoročné účinkovanie v sérii Porsche Sprint Challenge Central Europe Dubničan Braňo Mičko.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Martin Trenkler

Pridaj komentár