Kesko Racing

Kesko Racing úspešne ukončil slovenskú rally sezónu

Iba dva týždne po 11.KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020 sa posádky Kesko Racing teamu opäť presťahovali na pretekársky okruh Slovakia Ring, kde sa konalo finálové podujatie slovenského rally šampionátu.

Kesko Racing

Kamil Švec spoločne s bratom Erikom sa na štart finálového kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 postavili s jasným cieľom, skúsiť zabojovať o majstrovský titul v triede 6. Proti nim však stála veľmi rýchla poľská posádka a tak Kamil s Erikom museli počítať s nesmierne ťažkými súbojmi.

Vedeli sme, že to bude veľmi vyrovnaný súboj. Spočiatku sa nám darilo, no neskôr poľská posádka s ktorou sme súperili dokazovala, že je nesmierne rýchla. Snažili sme sa zo všetkých síl, ale viac to nešlo. Majstrovský titul v triede 6 nám síce ušiel, ale aj druhé miesto a titul prvých vicemajstrov samozrejme berieme. V priebehu sezóny v našej triede prebiehali veľmi napínavé súboje, konkurencia bola silná a druhé miesto vôbec nie je hanba. Ďakujeme všetkým partnerom Kesko Racing Teamu za podporu, verím, že sme ich nesklamali,“ zhodnotil Kamil Švec po podujatí.

Kesko Racing

Fero Fusko odštartoval v rámci podujatia OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING so spolujazdcom Dušanom Kekeňákom a vozidlom Seat Leon TDI. V ich prípade už o majstrovský titul bojovať nemuseli, v triede12 boli na Slovakia Ringu osamotení a v priebežnom poradí šampionátu im patrilo prvenstvo v triede. Žiaľ boli v nej iba dvaja, takže Fero už vopred mal zabezpečené víťazstvo v triede 12 v rámci slovenských majstrovstiev.

Škoda, že sa v priebehu sezóny neprihlásilo viac posádok s dieselovým motorom, ale asi za to môže tohtoročná pandemická sezóna. Pred je štartom to totiž vyzeralo tak, že sa nás na tratiach zíde viac. Nevadí, dobre sme si zajazdili a to je podstatné. Trate boli náročné, rovnako ako podmienky, v sobotu bolo chladno a poriadne sa šmýkalo, v nedeľu najskôr zapršalo a neskôr zase trate obschli. Zažili sme tu všetko čo sa na rally zažiť dá a sme radi, že toto podujatie vôbec odštartovalo,“ doplnil Fero Fusko.

Kesko Racing

Majstrovstvá Slovenska v rally 2020 sú za nami. Teraz čaká na súťažné posádky zaslúžený oddych, na majstrov oceňovanie na pôde SAMŠ, teda ak to pandemická situácia povolí, ale hlavne pre všetkých príprava súťažných vozidiel. Sezóna 2021 totiž na seba nedá dlho čakať a podľa všetkého odštartuje opäť na Slovakia Ringu už v mesiaci marec 2021.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár