Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 1. etapa

Džidda – Bisha

V prvej etape Dakaru 21 sa predstavili účastníci z Džiddy do Bisha. Po 311 kilometroch spojovacieho úseku čakalo na pretekárov 277nameraných kilometroch, po ktorých nasledovala len krátka 31-kilometrová križovatka do bivaku.

Jantar Team

Vzhľadom k veľkej porcii kilometrov, ktoré organizátor pripravil v prvej etape, bol štart motocyklistov naplánovaný už na 4 hodinu ráno. Na všetkých tak čakalo skoré vstávanie a dlhý presun.

Meraný úsek bol plný úskalí, a mnoho jazdcov si na ňom vylomilo zuby a to nielen v rámci navigácie, ale aj na veľmi náročných skalnatých pasážach meraného úseku.

David Pabiška sa počas celej etapy držal v okolí 40 miesta priebežného poradia a okrem dvojice pádov pri ktorých si zároveň odskúšal aj funkčnosť airbagovej vesty, nevidel žiaden problém.

David Pabiška: „Navigácia bola dosť náročná a po dvoch rokoch som sa stále hľadal. Tiež som si potreboval vyskúšať, čo vydržia pneumatiky ktorých mám v našej kategórii obmedzený počet, ale vydržali viac ako som očakával, takže som spokojný. Skalnaté pasáže boli náročné, niekoľkokrát som spadol, ale našťastie sa mi nič nestalo. Sme v bivaku a môžeme začať s údržbou motozyklu. S výsledkom som spokojný, ak budem každý deň okolo 40. miesta, bude to v poriadku.
David skončil na 38. mieste a celkovo mu patrí 37. priečka.

Jantar Team

Rovnako ako David, nastúpil do dlhých dakarských etáp po dvoj ročnej pauze.

Rudolf Lhotský: „Už som sa tešil na to, kedy to začne. Na úvod to bola výborná etapa so všetkým, čo k Dakaru patrí – ranným vstávaním, dlhým prejazdom, ťažkou navigáciou, skalnatými úsekmi. Prvýkrát som zažil prípravu roadbooku 20 minút pred štartom, a je to pre mňa trochu hektické. Ale darilo sa mi, veľmi som si to užil a radosť mi neskazil ani mierny pád, pri ktorom sa mi rozbil držiak roadbooku, takže idem ho vymeniť a opravovať motorku.“
Ruda skončil 52. v etape a 53. v celkovom poradí.

David Pabiška sa v hodnotení jazdcov Original by Motul umiestnil na 2. mieste (+4 min 56s) bez asistencie a Rudolf Lhotský na 9. mieste (+48 min 46 s).

Zajtra čaká na jazdcov celkovo 682 kilometrov, z toho 457 meraných.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár