Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 7. etapa

Hail – Sakaka

V prvej časti maratónskej etapy sa darilo Lhotskému, Pabiška drží pozíciu

Jantar Team

Po dni voľna prišla na rad 742 kilometrov dlhá etapa z Hailu do Sakaky, ktorá bola vypísaná ako maratónska. Meraných kilometrov bolo 471, pričom v cieli nečakal na súťažiacich štandardný bivak vrátane sprievodných tímov a mechanikov. Jazdci sú tak odkázaní iba sami na seba a servisné úkony na motocykloch môžu vykonávať iba s materiálom, ktorý si viezli v etape sami.

Etapa bola v prvých 100 kilometroch plná pieskových dún a organizátor sľuboval „jazdu ako na hojdačke”. Prvá časť bola po rýchlych cestách a pustatinách.

David Pabiška si drží tempo a rovnako ako v 6. etape si aj dnes vyjazdil 41. miesto. V celkovom priebežnom poradí si David polepšil o jedno miesto a je aktuálne na 37.mieste. V poradí kategórie Original by Motul dojazdil v etape na 5. mieste a rovnaká priečka mu patrí v celkovom hodnotení kategórie.

Jantar Team

David Pabiška:
Na začiatku som si nasadil tempo, urobil som si aj nejaký náskok na súperov a išlo sa mi veľmi dobre. Potom však sme prišli do dún, ktoré boli mäkšie ako tie v predchádzajúcich etapách. V nich som urobil niekoľko školáckych chýb a dvakrát som spadol. Takže som na seba naštvaný a zvyšok etapy som dojazdil v miernejšom tempe. Viac sa dnes nedalo aj preto, že ma znovu rozboleli ruky a zápästia. Bude to ešte ťažké.

7. etapa sa vydarila Rudolfovi Lhotskému, ktorý zajazdil tohtoročné maximum, prvýkrát nazrel do prvej päťdesiatky a skončil na 48 mieste a v celkovom priebežnom poradí mu patrí 49.miesto.
V kategórii Original by Motul sa vďaka etapovému 7.miestu vrátil do TOP 10 a patrí mu 9.miesto.

Jantar Team

Rudolf Lhotský:
Dnes mi to naozaj sadlo. Ráno pršalo a tak začiatok bol na ťažšom teréne v koľajach a mne to pripomenulo poľské Baje, na ktorých som v tomto roku trénoval. A od toho sa začal odvíjať celý deň. Od prvého a ž do posledného kilometra sa mi išlo výborne, bez problémov. Sme v maratónskom bivaku, motorka je v poriadku a zajtra sa pokúsim výsledok zopakovať. Po dojazde sme ešte spolu s Davidom pomáhali so servisom Milanovi Engelovi, ktorý mal problém s čerpadlom, tak sme vymýšľali čo s tým. Nakoniec sa to podarilo dať aspoň provizórne dohromady a Milan zajtra dôjde až k mechanikom.“

Druhú časť maratónskej etapy tvorí úsek zo Sakaky do Neomu, pričom súťažiacich čaká celkovo 709 kilometrov vrátane 375 meranými.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár