RUFA MOTOR-SPORT

Absolútne víťazstvo pre RUFA MOTOR-SPORT na Slovakia Ringu

Majstrovstvá Slovenska v rally 2021 odštartovalo ich prvé kolo. Jeho jednoznačným víťazom sa stal slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team s posádkou Grzyb – Poradzisz.

RUFA MOTOR-SPORT

Rovnako ako posledné kolo minuloročného seriálu, aj prvé tohtoročné sa konalo vďaka neutíchajúcej pandémii v priestoroch pretekárskeho okruhu Slovakia Ring. Zatiaľ čo v decembri dosiahli Grzegorz s Michalom iba tesné víťazstvo, teraz nenašli premožiteľov ani na jednom z celkovo jedenástich meraných úsekov. Samozrejme to znamenalo absolútne víťazstvo v rámci celej OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021 a zároveň prvú pozíciu v priebežnom celkovom poradí Majstrovstiev Slovenska v rally 2021.

RUFA MOTOR-SPORT

Sme naozaj šťastní, že sa nám podarilo vyhrať. Slovakia Ring patrí medzi moje najobľúbenejšie podujatia a som rád, že sa tu podarilo okrem už tradičnej Auto Show už druhýkrát zorganizovať aj podujatie zaradené do slovenského rally šampionátu. Aj keď sme s prehľadom vyhrali s takmer dva a pol minútovým náskokom, nebolo to jednoduché. Tunajšie rýchlostné skúšky si totiž vyžadujú maximálnu koncentráciu a na vypadnutie stačí aj drobná chyba, o čom sa mohli teraz presvedčiť viaceré posádky. Som spokojný, berieme plný počet bodov do hodnotenia šampionátu. Bol to dobrý štart do novej sezóny,“ zhodnotil v cieli jazdec Gzegorz Grzyb.

RUFA MOTOR-SPORT

Z víťazstva sa samozrejme tešil aj manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu: „Bolo fakt nádherné sledovať ako Grzegorz s Michalom vyhrávajú jednu rýchlostnú skúšku za druhou a neustále navyšujú svoj náskok. Ten nakoniec bol fakt priepastný, veď vyhrať o dve a pol minúty znamená, že naša posádka bola o viac ako jednu sekundu na kilometer rýchlejšia. Super začiatok sezóny, rád by som poďakoval nielen posádke, ale aj TOPP CARS za špičkovú prípravu našej Škody Fabia R5 Rally2 a samozrejme partnerom za podporu.

RUFA MOTOR-SPORT

Slovenský rally šampionát by mal pokračovať počas posledného májového víkendu podujatím Rallye Tatry v Poprade.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár