LUNA Racing

Víťazstvo v triede 11, ale aj smola pre LUNA Racing Team na úvodnom rally

LUNA Racing Team spoločne s Mariánom Kekeňákom a Zdenkom Bystranom absolvovali úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally 2021. V sobotu brali víťazstvo, v nedeľu museli odstúpiť.

LUNA Racing

Tam kde minuloročná sezóna končila, tam tohtoročná aj začínala. Na Slovakia Ringu. Medzi takmer päťdesiatkou jazdcov sa predstavila aj posádka slovenského LUNA Racing Team, Marián Kekeňák a Zdenko Bystrán. V rámci prvej etapy, ktorá bola bodovo do slovenského rally šampionátu započítavaná zvlášť dokázali svoj Ford Fiesta Proto doviezť na prvom mieste v triede 11. V nedeľu však už v druhom meranom úseku museli zo súťaže odstúpiť. Dôvodom bol odtrhnutý čap riadenia.

LUNA Racing

Bolo to dobré. Vedeli sme do čoho ideme, keďže sme na Slovakia Ringu v decembri končili minuloročnú sezónu. Trate boli v podstate rovnaké, zmena bola iba v „namiešaní“ jednotlivých rýchlostných skúšok. V sobotu sme si jazdu užívali a bol z toho plný bodový zisk. V nedeľu už v druhom meranom úseku nám však „strihlo“ spodný čap riadenia a zároveň vytiahlo poloos. Žiaľ s takouto poruchou sme nevedeli ďalej pokračovať. Napriek tomu som spokojný, som rád, že aj v týchto pandemických časoch sa podarilo niečo zorganizovať, za čo patrí vďaka organizátorom a samozrejme aj partnerom LUNA Racing Teamu, keďže bez ich pomoci by sme štartovať nemohli,“ opísal Marián Kekeňák OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021.

LUNA Racing

Spolumajiteľky LUNA Racing s.r.o., Klaudia Bednárová a Lucia Takáčová sa na podujatí osobne nezúčastnili, keďže sa konalo bez prítomnosti divákov, za prísnych hygienických a bezpečnostných predpisov v takzvanej „športovej bubline“. Napriek tomu svoju posádku pozorne sledovali aspoň na internete, či facebookovom Live Streame: „Boli sme radi, že sa vôbec podujatie koná aspoň v obmedzenom počte ľudí a tak sme nechceli zbytočne osobne chodiť na Slovakia Ring. Výkon našej posádky sme však pozorne sledovali a sme spokojné. Sobota vyšla super, nedeľa nie celkom, ale je to motoristický šport a sem tam do jeho vývoja zasiahne aj technická porucha. Veríme, že sme si smolu vybrali už dopredu na celú sezónu.

LUNA Racing

Nasledujúce podujatie na ktorom sa LUNA Racing Team predstaví sa bude opäť konať na Slovakia Ringu, v tomto prípade však pôjde o úvodné kolo slovenského kopcového šampionátu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár