MiddleCup Racing

Výbohovci na premiérovej 12 hodinovke s druhým miestom v cieli

Slováci jazdiaci za MiddleCup Racing, Miroslav a Matúš Výbohoví, doplnená o českého jazdca Josefa Krála dojazdila 12 hodinové preteky na okruhu v Mugelle na druhom mieste absolútneho poradia.

MiddleCup Racing

Otec a syn Výbohoví, ktorý reprezentujú Slovensko v rámci seriálu Ferrari Challenge Europe, si vyskúšali ako chutia vytrvalostné preteky automobilov na okruhu trvajúce 12 hodín prvýkrát vo svojej jazdeckej kariére. Do partie pritom vzali Josefa Krála, ktorý patrí už niekoľko rokov medzi najlepších okruhových jazdcov z Čiech.

MiddleCup Racing

V Mugelle počas posledného marcového víkendu odštartovalo prvé kolo sezóny 24H Series. Už od začiatku sa ukazovalo, že novovzniknutá trojica vie jazdiť naozaj výborné časy, keď s vozidlom Ferrari 488 GT3 dojazdila v kvalifikácii na štvrtej priečke. A to aj napriek faktu, že obaja Výbohovci sedeli vo vozidle špecifikácie GT3 vôbec po prvýkrát v stredu pred pretekmi pri voľných tréningoch. Preteky boli rozdelené na štvorhodinový Part 1 a osemhodinový Part 2. V prvej štvorhodinovke patrilo Mirovi, Matúšovi a Josefovi tretie v cieli miesto. V priebehu druhých, osemhodinových pretekov najskôr veľmi dlho slovensko-česká trojica viedla, potom prišiel mierny prepad, ktorý znamenal druhé miesto v cieli.

MiddleCup Racing

V každom prípade sme všetkých súperov v dobrom prekvapili. Sme radi, že naše Ferrari 488 GT3 sa ukázalo v dobrom svetle a chalani vyjazdili pri svojej premiére takýto fantastický výsledok. Verím, že aj im sa vytrvalostné preteky zapáčili a teším sa na ďalšie pokračovanie,“ zhodnotil manažér Scuderia Praha.

Ďalšími pretekmi sezóny 24H Series bude dvanásť hodinovka na francúzskom okruhu Paul Ricard, ktorá odštartuje koncom mesiaca apríl.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Scuderia Praha Racing

Pridaj komentár