Tomáš Liedl

Tomáš Liedl sa po ôsmych rokoch vrátil medzi pretekárov

Fakt, že automobilový šport je istá forma drogy, dokazuje aj návrat Tomáša Liedla na pretekárske trate. Osem rokov trvajúci „pôst“ porušil počas Veľkonočného víkendu na Slovakia Ringu.

AutoSportTeam Presskam

Tomáša Liedla si priaznivci automobilových pretekov asi najčastejšie vybavia v spojitosti s pretekmi automobilov na okruhu. Napriek tomu, že Tomáš vystriedal v priebehu svojej pretekárskej kariéry množstvo vozidiel rôznych značiek, najkrajšie spojenie v prípade Tomáša bolo s vozidlom Audi TT-R DTM. Tomáš síce začínal na okruhoch, jednu sezónu si však v minulosti „strihol“ aj na kopcoch. A práve do tejto disciplíny sa spoločne s vozidlom Seat Leon Supercopa Mk2 počas Veľkonočného víkendu po jeho dlhej, osem rokov trvajúcej pauze vrátil.

AutoSportTeam Presskam

Ono sa nenadarmo hovorí, že motoristický šport je droga. Človek čo to raz vyskúšal, sa vždy, ak je možnosť, vracia a inak to nie je ani v mojom prípade. Som naozaj rád, že prišla možnosť a ja som opäť zasadol do sedačky umiestnenej medzi rámom, do pretekárskeho auta. Je to fajn pocit a ideálnejšie rozjazdenie ako tu na Slovakia Ringu naozaj nepoznám. Čo sa týka auta, na začiatku nefungovalo ako by som si predstavoval, potom sa nám ho podarilo doladiť a do súťažných jázd som už mohol aj pridávať. Ale tá dlhá pauza je na mne veľmi cítiť, tú jednoducho vymazať neviem. Ale som spokojný, postupne som sa snažil rozbehnúť a darili sa mi aj lepšie časy. No s druhou a treťou jazdou v nedeľu nie som úplne spokojný. Verím, že to bude nabudúce lepšie,“ zhodnotil Tomáš Liedl po pretekoch OMV MaxxMotion HILL CLIMB RACE SLOVAKIA RING 2021.

Tomáš Liedl

Tomášovi Liedlovi reprezentujúcemu AutoSportTeam Presskam nakoniec v cieli sobotných pretekov patrilo deviate miesto absolútneho poradia ako aj štvrté miesto v skupine 4 a triede 4a. V nedeľu predviedol podstatne lepší výkon, ktorého výsledkom bolo piate miesto absolútneho poradia a víťazstvo v skupine 4, ale aj triede 4a. Okrem toho mu patrilo v sobotu 7 a v nedeľu 3 miesto medzi takzvanými plechovými vozidlami zaradenými do kategórie I.

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 pokračujú už o tri týždne podujatím v moravskom Šternberku.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár