ARC Bratislava

ARC Bratislava začal sezónu WEC testovaním v Prológu

Premiérový štart slovenského tímu v Majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC sa blíži. Na belgickom okruhu Spa-Francorchamps sa začala Prológom nová Season 9 najprestížnejších vytrvalostných pretekov, ktorej vrcholom bude 24h Le Mans.

ARC Bratislava

ARC Bratislava posiela na legendárnu trať v Ardenách typicky žltý Ligier JS P217 s motorom Gibson a posádkou Miro Konôpka – Oliver Webb – Tom Jacskon. Prvé hodiny boli zamerané najmä na hľadanie správneho nastavenia a prispôsobenia sa novým technickým predpisom, ktoré ubrali vozidlám v triede LMP2 poriadny kus výkonu.

ARC Bratislava

Nová sezóna je zaujímavá najmä príchodom triedy Hypercars, ktorej sa tu všetko prispôsobuje. Aj preto sme dostali nový aerokit, ktorý zhoršil aerodynamiku auta a tiež sme prišli o asi 85 koní na výkone motora a minimálnu hmotnosť nám zvýšili na 950 kilogramov,” povedal na začiatok Miro Konôpka, štvornásobný účastník 24h Le Mans. “Navyše sme jediný tím v štartovom poli s modelom Ligier, čo hovorí samo za seba. Ale budeme sa snažiť zabojovať a aj s pomocou skúseného Olivera Webba nájsť čo najlepšie nastavenie. Oli v prvých pretekoch WEC štartovať nemôže, namiesto neho príde náš starý známy Darren Burke, ktorý s nami štartuje už 4 sezóny v ázijskej Le Mans sérii.

ARC Bratislava

Prvý deň prológu skončil ARC Bratislava na 13. mieste v triede LMP2. Celkové poradie vyhral tím United Autosport USA, až na 3. mieste bolo prvé vozidlo novej triedy Hypercars Alpine A480, najlepšia Toyota bola až piata. V utorok sa slovenský tím ARC Bratislava posunul na 10. miesto v LMP2, štvrté v skupine PRO/AM. Najrýchlejšia už bola Toyota z triedy Hypercars. Prvé podujatie FIA WEC Season 9 – Total 6h Spa 2021 – sa ide v sobotu 1. mája.

ARC Bratislava

TS: ARC Bratislava / Foto: Jules Beaumont

Pridaj komentár