LAMA RACING

LAMA RACING – Bronzový návrat Mička na kopce

Hoci Dubničan štartoval v Šternberku na Ecce Homo prvýkrát. A vlastne prvýkrát usadol do kokpitu brutálneho kopcového špeciálu Škoda Fabia tiež až pred tréningom pretekov, zanechal na Morave veľmi dobrý dojem.

LAMA RACING

Tím LAMA RACING nastúpil do druhého podniku novej sezóny Medzinárodných majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 (MMSR) iba s jedným súťažným vozidlom. Za volant nadupanej šesťsto koňovej kopcovej Škody Fabie si sadol líder tímu, Braňo Mičko. „Som nadšený!,“ neskrýval po pretekoch reakciu na najsilnejšie auto s akým kedy štartoval pretekár z Dubnice. „V piatok som si v rámci prípravy párkrát prešiel trať civilným autom. Myslel som si, že mám stopu načítanú, že viem, čo ma čaká a podľa toho som sa nastavil na víkend. Keď som však potom v sobotu ráno prvýkrát sadol do toho brutálneho auta, zostal som v úžase! To obrovské zrýchlenie! Preťaženie! Obrazne povedané, akoby som vošiel do tunela, ktorý sa okolo mňa v tej rýchlosti vytvoril. Nestačil som vstrebávať jazdu, len som sa sústredil na to, aby som došiel do cieľa. Všetko bolo úplne nové. Iné, ako som bol zvyknutý. Neviem to lepšie vysvetliť. To naozaj treba iba zažiť.

LAMA RACING

Preteky v Šternberku sa jazdili na dva samostatne bodované súťažné dni. Po dvoch dopoludňajších jazdách sa išli popoludní vždy dve súťažné jazdy, v ktorých konečné poradie určoval najlepší čas dňa (nie súčet oboch časov). „V sobotu dopoludnia sme vlastne iba pracovali na nastavení auta. Tu mi veľmi pomohli moje skúsenosti z okruhov pri nastavovaní dôležitých parametrov. Keďže to boli moje prvé kilometre s týmto autom, tak sme ho najprv museli prispôsobiť môjmu nastaveniu. Tým sme prakticky stratili obidva sobotňajšie tréningy. Technike jazdy na trati som sa začal venovať vlastne až v popoludňajších súťažných kolách úvodného dňa,“ vysvetľuje Mičko, ktorý sa v priebehu dvoch dní dokázal zlepšiť o neuveriteľných štyridsať sekúnd!

Branislav Mičko

Po sobotňajšom trápení sa s nastavením a zvykaním si na nové podmienky, pretekár tímu LAMA RACING v nedeľu všetkých prekvapil veľmi dobrým časom na hranici dvoch minút a desiatich sekúnd! „Pokúsil som sa viac do auta oprieť, no stále som nemal patričnú istotu. Ako vraví stará pravda, kilometre neoklameš. Treba ich poctivo najazdiť,“ uvedomuje si Braňo Mičko. Na tento najrýchlejší čas z nedeľňajšieho tréningu v druhej najsilnejšej Skupine Kategórie 1, kde bola Škoda Fabia zaradená, nadviazal Dubničan znova slušným časom aj v prvej ostrej jazde druhého súťažného dňa. „Stále cítim, že mám čo zlepšovať,“ vnímal svoju jazdu pozitívne Braňo a nádejal sa, že v druhej súťažnej jazde svoj čas môže ešte vylepšiť. Nakoniec sa tak nestalo, pretože preteky boli predčasne ukončené po niekoľkých prerušeniach a zhoršujúcich sa podmienkach na trati. Pretekár tímu LAMA RACING tak ostal na treťom mieste v Skupine 2, Kategórie I.

LAMA RACING

Tretie miesto si veľmi vážim, no chcem rovno povedať, že sme boli v skupine iba štyria,“ chlapsky vraví Braňo Mičko, ktorý však v absolútnom poradí, naprieč všetkými kategóriami (vrátane „placiek“), figuruje na peknom sedemnástim mieste (zo 79 štartujúcich). „Nečakal som žiadny veľký výsledok. Dobre si uvedomujem, že sa stále mám čo učiť a zlepšovať. Aj tieto preteky mi v tom veľmi pomohli. Vyskúšal som si neuveriteľne auto s obrovským potenciálom a dokázal som ho udržať na trati. Za to, že mám tú možnosť, chcem poďakovať všetkým obchodným a reklamným partnerom. Veľmi si to vážim. Rovnako si veľmi vážim aj všetky slová podpory a uznania, ktoré som dostal po pretekoch od skúsenejších kolegov a fanúšikov. Ďakujem!,“ uzatvára víkend na slávnej Ecce Homo Braňo Mičko.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, motorsportmedia.sk

Pridaj komentár