RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT Team v TOP 10 na FIA ERC 2021

Jediný slovenský zástupca v rámci prvého kola seriálu FIA European Rally Championship odchádzal z Rajdu Polski s desiatym miestom absolútneho poradia.

RUFA MOTOR-SPORT

Úvodné podujatie prestížneho európskeho rally šampionátu prilákalo na štart poriadne nabitú konkurenciu a posádky svetovo známych mien, z ktorých sa niektoré v minulosti, ale súčasnosti zúčastňujú aj svetového rally šampionátu. Medzi nimi figuroval aj slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Michal Poradzisz. Táto dvojica sa podujatia 77. ORLEN Rajd Polski 2021 zúčastnila s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo a treba povedať, že v neskutočne kvalitnej a poriadne silnej konkurencii sa vôbec nestratila. V cieli jej totiž patrilo desiate miesto absolútneho poradia, ale aj tretie miesto v absolútnom poradí v rámci poľských rally majstrovstiev.

RUFA MOTOR-SPORT

Bolo to fakt náročné. Niektoré úseky trate boli veľmi vyjazdené a museli sme dávať veľký pozor. Iné zase boli parádne a dalo sa poriadne tlačiť. Samozrejme sme sa nevyhli ani defektu. Som rád, že sa nám nakoniec podarilo dojazdiť v TOP 10 v rámci FIA ERC ako aj na treťom mieste absolútne v rámci poľských majstrovstiev. Konkurencia bola nesmierne silná. Ďakujem RUFA MOTOR-SPORT Teamu a všetkým partnerom za podporu,“ zhodnotil Grzegorz Grzyb.

RUFA MOTOR-SPORT

S výsledkom bol spokojný aj manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu: „Takýto výsledok, v tak silnej konkurencii aká sa na Rajde Polski zišla, je výborný. Grzegorz s Michalom odviedli dobrú robotu a nebyť spomínaného defektu, bolo by umiestnenie asi aj lepšie. Ale to všetko patrí k rally. Podstatné je, že sme v TOP10 v rámci FIA ERC a bez väčších ťažkostí v cieli. Veľmi potešilo aj tretie miesto v poľských majstrovstvách, je na čom stavať do budúcna.

RUFA MOTOR-SPORT

Kde, kedy a na akom podujatí opäť budeme sledovať slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team v akcii dnes ešte nie je celkom isté, určite vás ale o všetkých novinkách budeme okamžite informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autor na foto

Pridaj komentár