Kesko Racing

Kesko Racing Team zvládol Hustopeče aj Ožďany

Ako sme vás už pred uplynulým víkendom informovali, Kesko Racing Team čakala dvojica podujatí. Tie boli od seba vzdialené štyristo kilometrov. Všetko sa však podarilo a jazdci doviezli autá až do cieľa.

Kesko Racing

Ako prvé z dvojice podujatí odštartovala už v piatok 16. Agrotec Petronas Rally Hustpeče 2021. Na tomto podujatí sa v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally2021 vo farbách rožňavského Kesko Racing Teamu predstavila bratská dvojica Kamil a Erik Švecoví. Dvojetapové podujatie zvládli výborne, pričom im v cieli prvej etapy patrilo víťazstvo v triede 6 a tretie miesto v skupine 2WD. V druhej etape však prišla porucha motora, ktorý išiel iba na tri valce a následný prepad znamenal tretie miesto v triede 6 a až šieste v skupine 2WD. Napriek problémom brali Kamil a Erik za celú súťaž poháre za prvé miesto v rámci triedy 6 a za tretie v rámci skupiny 2WD.

Kesko Racing

Hustopečská rally sa išla za extrémne vysokých teplôt, pričom v našom Peugeote 208 R2 sme mali takmer osemdesiat stupňov. Bolo to veľmi náročné, ale v piatok všetko išlo podľa našich predstáv a pridali sme ďalší plný bodový zisk do priebežného poradia slovenského rally šampionátu. V sobotu nás však po prvej sekcii začal trápiť výkon motora, ktorý išiel väčšinu času iba na tri valce. Najskôr to vyzeralo, že budeme musieť odstúpiť, ale nakoniec sme to skúsili a body za tretie miesto sú doma,“ opísal problém v Hustopečiach Kamil Švec.

Kesko Racing

Druhé podujatie sa konalo v Ožďanoch pri Rimavskej Sobote. Tu bojoval o body v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 Fero Fusko s vozidlom Seat Leon TDi. Výsledok zo soboty deviate miesto v najpočetnejšej triede 5b, v nedeľu ale prišlo vylepšenie a výsledkom bolo piate miesto v triede.

Na preteky v Ožďanoch chodím rád. Je tu pekná trať, nie je to ďaleko z domu, len celkom nevyhovuje nášmu autu, sú tu totiž veľké vracáky a ja mám jedno z najťažších áut. Bolo síce poriadne teplo, ale napriek tomu som si to poriadne užil,“ doplnil Fero Fusko.

Kesko Racing

Teraz čaká jazdcov Kesko Racing Teamu štvortýždňová pauza a po nej ďalšie preteky automobilov do vrchu, v tomto prípade to bude vo Ferovej rodnej Dobšinej.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch, motorsportmedia

Pridaj komentár