Kesko Racing Team

Dva majstrovské rally tituly pre Kesko Racing Team

Kesko Racing Team si odviezol zo 47. Rally Košice 2021 dvojicu majstrovských titulov a to v triede 6, ako aj triede 12.

Kesko Racing Team

V rámci posledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 mala posádka Kamil Švec a Erik Švec jazdiaci na vozidle Peugeot 208 R2 možnosť okrem majstrovského titulu v triede 6, získať aj titul v kategórii 2WD, čiže medzi vozidlami s jednou poháňanou nápravou. Počas prvej etapy 47. Rally Košice 2021 Kamil s Erikom triedu 6 vyhrali a to nielen v rámci slovenských majstrovstiev, ale aj v rámci seriálu FIA zóna strednej Európy, no v skupine 2WD im patrilo až tretie miesto. V nedeľu to rovnako vyzeralo na víťazstvo v triede 6, žiaľ technická porucha kompletne zmenila plány posádky Kesko Racing Team.

Kesko Racing Team

Vedel som, že to bude ťažké. Titul v triede 6 sme mali v podstate doma, ale ešte bolo treba zabojovať v dvojkolkách a to bolo naozaj ťažké. V šestkách sme vyhrali, ale bolo treba ešte bojovať v 2WD. Pred nami ale skončili vozidlá Rally4, ktoré sú novšie a rýchlejšie ako naše auto. Prvenstvo patrilo Dohnalovi, ktorý patrí medzi TOP jazdcov v Čechách. Navyše v druhej etape na rýchlostnej skúške Jahodná nám spadol remeň, tým pádom nám nefungoval alternátor a servo a keďže do cieľa bolo ešte ďaleko, museli sme odstúpiť. Nevadí, titul v triede 6 je doma a to je podstatné. Ďakujeme Kesko Racing Teamu a všetkým partnerom za podporu,“ zhodnotil Kamil Švec.

Druhá posádka Kesko Racing Teamu, Fero Fusko a Dušan Kekeňák v rámci posledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 20221 štartovali v triede 12 ako jediný, čiže už pred štartom bolo jasné, že si odvezú majstrovský titul. Napriek tomu sa do súbojov vrhli naplno, výsledkom čoho bol dojazd až na cieľovú rampu.

Došli sme až na cieľovú rampu, ale bolo to len tak, tak. Sobota prebehla bez problémov, ale v nedeľu sme mali od rána problémy. Auto vo vysokých otáčkach nefungovalo ako malo, no a na poslednej rýchlostnej skúške nám odišli komplet brzdy. Až tu som zistil, že máme prasknutú hadičku, ale sme tu a to je podstatné,“ doplnil Fero Fusko po dojazde do cieľa súťaže.

Kesko Racing Team

Kesko Racing Team teraz čaká mesačná prestávka a následne sa predstavia na pre nich „domácej“ súťaži, čiže na 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 na Slovakia Ringu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár