LUNA Racing

Posádky LUNA Racing Teamu zvládli Rally Košice na tri štvrtiny

Slovenský LUNA Racing Team (takmer) úspešne zvládol aj posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2021, ktoré sa konalo v rámci 47. Rally Košice 2021.

LUNA Racing

Podstatne lepšia v prípade dvojice súťažných posádok sa javila prvá etapa podujatia. V nej patrilo Romanovi Popovičovi a Matúšovi Lejkovi a ich Škode Fabia Rally2 piate miesto absolútneho slovenského poradia.

Ja som v tomto roku toho veľa nenajazdil. Zúčastnil som sa úvodného a teraz aj posledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2021.Medzitým som absolvoval nejaké súťaže v Českej republike, či menšie podujatie vo Vranove, ale nie som dobre rozjazdený, čo je na mojich časoch aj vidieť. A keďže mi nejde o nejaké body, priznám sa, že sa iba vozím. Mám ešte veľké rezervy, viem kde sú a postupne ich odstraňujem. Ale priznám, že piate miesto absolútneho slovenského poradia ma dnes potešilo,“ zhodnotil Roman Popovič v cieli prvej etapy.

V prípade Mariána Kekeňáka to bolo o niečom inom. V prvom rade tesne pred súťažou musel vymeniť spolujazdca, pričom z Víťom Baďurom ešte nikdy nejazdil, čiže najskôr sa museli spoločne vo Forde Fiesta Proto trochu zohrať a až potom mohli uvažovať nad poriadnym zrýchlením. Napriek tomu po prvej etape im patrilo druhé miesto v triede 11, ale aj štrnáste absolútneho poradia.

Spolujazdec sa chytil v podstate od začiatku, takže to bolo dobré. V prvej runde sme zohli disk, v druhej sme boli trošku vonku, ale podarilo sa nám vrátiť sa na cestu a pokračovať ďalej. Nebolo to zlé,“ doplnil po prvej etape Marián Kekeňák.

V druhej etape prišli problémy Romana Popoviča a Matúša Lejka, ktorý v prvej rýchlostnej skúške druhej nedeľnej sekcie skončili mimo trať.

Bol som trochu rýchlejší ako som mal a výsledkom bolo skĺznutie sa z cesty. Veľké škody na aute neboli, len sme sa nevedeli vyhrabať naspäť na trať. Ak by sa nám to bolo podarilo, vymenili by sme koleso a išli by sme ďalej. Žiaľ, nepodarilo sa a mňa to neskutočne mrzí, mali sme to dobre rozbehnuté,“ opísal drobnú nehodu Roman Popovič.

Marián Kekeňák s Víťom Baďurom v druhej etape, čiže v nedeľu nemali žiadne problémy a v cieli brali body za druhé miesto v triede 11. To znamenalo, že Marián Kekeňák v tohtoročnej sezóne berie titul vicemajstra v triede.

Dnes sme nemali absolútne žiadne problémy, všetko fungovalo ako malo. Ja som spokojný, aj so spolujazdcom, aj samotnou súťažou, aj umiestnením. Musím aj touto formou poďakovať LUNA Racing Teamu a všetkým partnerom za podporu,“ ukončil rozprávanie Marián Kekeňák.

LUNA Racing

Rovnako ako aj v ďalších rally tímoch, ani v LUNA Racing Teame ešte sezóna nekončí, keďže ich čaká účasť na záverečnom podujatí sezóny, ktorým je 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 na Slovakia Ringu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár