Tomáš Kukučka

Tomáš Kukučka druhým vicemajstrom Slovenska!

Úspešnú sezónu má za sebou posádka Tomáš Kukučka a Peter Vejačka, ktorá vyjazdila v sezóne 2021 výborné tretie miesto v absolútnom poradí MSR a titul v triede 11. Navyše sa stala víťazom Zóny strednej Európy CEZ2!

Tomáš Kukučka

Tohtoročná sezóna automobilových súťaží na Slovensku bola vďaka pandémii trochu viac divoká a schopným posádkam ponúkla šancu sa presadiť celkovo aj so starším autom v absolútnom hodnotení Majstrovstiev Slovenska. Vynikajúcim príkladom je skúsená posádka Tomáš Kukučka a Peter Vejačka, ktorá dokázala „obstaróžne“ Mitsubishi Lancer Evo VI nečakane vyniesť až na titul druhého slovenského vicemajstra sezóny v absolútnom poradí! „Nebolo to vôbec jednoduché. Autíčko má už svoje roky a vyžaduje si extra pozornosť. Je úžasné, že to celé vydržalo. Za to však patrí aj veľká vďaka našim mechanikom, ktorí ho dokázali celú sezónu udržať v kondícii,“ pochvaľuje si naturalizovaný Tatranec Kukučka.

Tomáš s Peťom v aktuálnej sezóne štartovali aj vo vybraných pretekoch Zóny strednej Európy, kde sa im naozaj darilo a šesť štartov premenili na štyri víťazstvá a jedno druhé miesto. To im prinieslo zaslúžený titul, a úspešný zápis aj pre Slovensko. „Myslím si, že pokojne môžem povedať, že to bola krásna sezóna. Dve súťaže sme jazdili aj v Chorvátsku a jednu z nich dokonca priamo na pobreží. Užili sme si to,“ vraví večne vysmiaty „pohoďák“ Tomáš Kukučka.

Tomáš Kukučka

Slovenské finále v Košiciach končilo nielen domácu sezónu, ale aj tú v Zóne. Kukučkovi s Vejačkom sa body síce počítať už nemohli, no aj tak si zónový titul potvrdili víťazstvom. Naopak, ich výsledky sa naplno počítali do slovenského šampionátu, kde sa po zaslúženom zbieraní poctivých bodov dokázali nečakane presadiť medzi silnými vozidlami triedy 2. „Boli to super preteky,“ približuje Kukučka. „Vynikajúco zorganizované, perfektné počasie a veľa „hubárov“ okolo trate. Hneď v úvode nás na Herľanoch trochu vyplašil „zvädnutý“ brzdový pedál. Našťastie sa to už neopakovalo a odstránili sme to v servise. Večer sme mali zle nastavené svetlá a mohlo to byť aj lepšie na trati. V druhej etape sme to zatiahli už od prvých kilometrov a darilo sa nám tempo ešte zrýchľovať. Základom bola správna voľba pneumatík, keď sme dopoludnia obuli mäkšie a so zvyšujúcou sa teplotou sme do druhej sekcie obuli tvrdé.“ Výsledkom bolo suverénne víťazstvo v triede 11 a výborné piate miesto v silnej konkurencii poľských R5-tiek (Rally2). To znamenalo dôležité body pre výborné bronzové umiestnenie v konečnom absolútnom poradí MSR a titul v triede 11.

Tomáš Kukučka

Sme radi, že sme v cieli,“ smial sa spokojný Tomáš Kukučka. „Klobúk dolu pred našim autom a našimi mechanikmi. Podarila sa skvelá práca! Veríme, že si to všimnú aj naši fanúšikovia a potencionálni partneri, pre ktorým máme na aute stále voľné miesto. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a tešíme sa na novú sezónu.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár