MAZUMA RACING

Marek Jalč a Nissan Z350 – správna víťazná kombinácia

Posádka Jalč a Kocúr reprezentuje Spišskú Novú Ves na pretekoch Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží. Ich tristokoňový Nissan má potenciál na skvelé výsledky.

MAZUMA RACING

Sezónu vrcholných automobilových súťaží na Slovensku v roku 2021 uzatvárala Rallye v Košiciach. Jedna z najstarších domácich súťaží prilákala na štart aktuálnu slovenskú špičku rely pretekárov, medzi ktorými nechýbala ani spišská posádka Marek Jalč a Tomáš Kocúr. „V tomto roku sme zmenili techniku, keď sme Hondu Civic vymenili za silnejší Nissan Z350,“ vysvetľuje Marek Jalč. „S novou technikou sa zatiaľ iba zoznamujeme a po Vranove a Liptovských Sliačoch sme veľmi cenné kilometre najazdili na veľmi náročnej a rešpektovanej súťaži v Košiciach. To všetko v rámci prípravy na novú sezónu, v ktorej by sme chceli čo najlepšie reprezentovať náš tím a mesto.

MAZUMA RACING

Navzdory silnej konkurencii sa Spišiaci vo výsledkoch vôbec nestratili. Nissan Z350 vo farbách nového tímu MAZUMA RACING aj napriek malým technickým problémom dokázal zvíťaziť v triede 4. „Trate košickej súťaže sú veľmi pekné a dávali nám príležitosť využiť potenciál nášho auta. Išlo sa nám dobre. Držali sme si svoje tempo, ktoré nám pomohlo vyhrať v triede 4, a posunulo nás na čelo konečného poradia aj v slovenskom šampionáte v rámci našej triedy,“ vraví Marek Jalč. „Na to, že s autom ešte nemáme najazdených veľa súťažných kilometrov je to pekný úspech, ktorý nás motivuje pokračovať v rozbehnutej práci. Chceme s ním bojovať aj v nasledujúcej sezóne majstrovstiev Slovenska o ďalšie pekné výsledky.

MAZUMA RACING

Krásny biely Nissan Z350 je 3,5 litrová „zadokolka“ V6 s výkonom cez tristo koní. Vyžaduje si iný štýl jazdy, ako väčšina súčasných vozidiel s predným náhonom a spišská posádka ho začala úspešne krotiť. „Veríme, že našu snahu o zviditeľňovanie nášho regiónu športovými úspechmi si všimne čo najviac ľudí a podporí nás v tejto snahe. Máme najvyššie možné ambície. Chceme vyhrať našu triedu v rámci Majstrovstiev Slovenska a umiestniť sa čo najvyššie v konkurencii ostatných tried,“ vidí jasnú budúcoročnú perspektívu skúsený pilot Marek Jalč. „Rád by som sa tiež poďakoval Milanovi Janovovi, K-coto, Autospišu a všetkým ostatným partnerom, ktorí mi pomáhajú a podporujú ma. Ďakujem a vážim si to.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár