Marek Jalč

Spišiaci sa radujú! Jalč ukázal potenciál

Reprezentanti Spiša nesklamali ani na Slovakia Ringu. Dvojica Marek Jalč a Tomáš Kocúr potvrdila na Slovakia Ringu prvé miesto v triede Z6.

Marek Jalč

Skromný Spišiak Marek Jalč sa na slovenskú scénu automobilových súťaží vrátil vlani po takmer dvadsaťročnej prestávke. So zrelosťou a odhodlaním však jeho súťažná kariéra získava nový rozmer a nové ciele. „Dnes pristupujeme k pretekaniu oveľa zodpovednejšie a profesionálnejšie. Podarilo sa nám poskladať skupinu nadšených ľudí dýchajúcich pre tento šport, s ktorými sa tešíme z každého úspechu, ktorý dovezieme domov, do Spišskej Novej Vsi,“ vraví 42-ročný hrdý Spišiak.

Marek Jalč

V sezóne 2021 Jalč zmenil súťažnú techniku a staručkú Hondu Civic nahradil „ostrým žihadlom“ – Nissanom Z350. „Hoci sme s ním doteraz odjazdili iba štyri súťaže, tak cítim, že auto má veľký potenciál,“ neskrýva nadšenie Marek, ktorého na sedadle spolujazdca naviguje „pohoďák“ Tomáš Kocúr. Náročnú sezónu 2021 sa posádka rozhodla zakončiť štartom na tradičnom podujatí, ktoré sa jazdí koncom sezóny na Slovakia Ringu. „Vlani sme si to vyskúšali prvýkrát a zistili sme, že je to vhodné podujatie na otestovanie auta v ideálnych podmienkach uzatvoreného pretekárskeho areálu. V tomto roku sa navyše Auto Show spojila s finále Motoršport Rally Cupu.“ A práve tam, popri štartoch v Majstrovstvách Slovenska, smerovala aj pozornosť Spišiakov.

Marek Jalč

V MRC sa v tejto sezóne konali iba štyri súťaže, pričom Marek Jalč s Tomášom Kocúrom absolvovali len tri z nich. Aj tie však stačili, aby dokázali v kategórii Z6 vybojovať konečné prvé miesto. „Na Slovakia Ringu sme si znova pripísali body za prvé miesto a to nám pomohlo udržať konečné víťazstvo v triede,“ usmieva sa spokojne Jalč. „V náročných podmienkach sme si však zároveň dobre vyskúšali rôzne nastavenia a druhy pneumatík. Auto Show tak pre nás malo veľký význam z pohľadu príprav na nasledujúcu sezónu, kde by sme chceli absolvovať celé Majstrovstvá Slovenska. Veríme, že s podporou našich partnerov a fanúšikov, ktorým veľmi ďakujeme, sa nám to podarí,“ uzatvára Marek Jalč.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár