ARIES RACING

ARIES RACING – R5 – Splnený sen Paľa Cireňa

Revúcky tím ARIES RACING rozumne využil štart na Auto Show. Vyskúšal novú techniku a predviedol ju aj partnerom a fanúšikom.

ARIES RACING

Auto Show na Slovakia Ringu sa v ostatných rokoch stáva tradičným podujatím v závere sezóny a Paľo Cireň tu už viackrát štartoval. Tentoraz však mala jeho účasť trochu iný charakter. Paľo si premiérovo vyskúšal modernú techniku triedy 2. „Bol to fantastický pocit,“ neskrýval nadšenie Cireň potom, ako absolvoval štart na Forde Fiesta R5. „Keď si človek vyskúša takéto auto, tak už nechce nikdy štartovať v inom.“ Smial sa Paľo, ktorý má skúsenosti na mnohých vozidlách a vie dobré auto oceniť.

Oproti iným rokom, sme teraz jazdili na štyri ostré súťažné jazdy,“ približuje dianie na Slovakia Ringu Revúčan. „Bolo nepríjemné novembrové počasie a podmienky na trati boli naozaj zradné. Ako vždy, aj tentoraz som sa však snažil zajazdiť najlepšie, ako som vedel. Na druhej strane som si tiež uvedomoval, že sedím prvýkrát v novej technike a ešte iba hľadám limity. Fiesta R5 je ľahšia, dynamickejšia a výborne sedí na trati. Má úplne iné brzdné body a aj ja som si na to musel zvyknúť. Bolo to však príjemné zvykanie. Auto je naozaj super!

ARIES RACING

Do kokpitu na sedadlo spolujazdca si Paľo Cireň premiérovo posadil Ľudovíta Grendela a spoločne zabojovali o čo najlepší výsledok. „Vraví sa, že je to autoshow a ide sa pre zábavu. Nie je to však celkom tak. Každý pretekár je dravec a keď sadne za volant súťažného auta, tak chce vyhrávať. Navyše tentoraz sme nemali na tribúnach divákov a ani nebolo komu predvádzať „parády“. Išlo sa na dreň,“ odhaľuje Paľo Cireň. S novou technikou to však vôbec nebolo jednoduché. „Dvakrát nám na ereske zhasol motor a stratili sme azda aj dvadsať sekúnd. Bolo to tým, že som prvýkrát sedel v tomto kokpite ešte som nemal zažité postupy. Ale nevadí. To patrí k tomu. Aj tak sme si to pekne vychutnali a verím, že som za volantom takéhoto auta nesedel naposledy.

Okrem súťaženia na trati však Auto Show ponúka súťažným tímom aj možnosť pozvať si svojich hostí a partnerov, aby zažili priamo atmosféru súťaže a vychutnali si aj sedadlo spolujazdca. „Bol som veľmi rád, že sme mohli povoziť našich partnerov, ktorí nám počas sezóny pomáhajú a podporujú nás,“ pokračuje Cireň. „Iné je počuť a iné zasa priamo zažiť v kokpite, ako chutná jazda na okruhu na Slovakia Ringu. Myslím si, že naši priatelia si to užili a preto sme v tíme radi, že sme sa im aj takto mohli odmeniť za ich pomoc a podporu. Ďakujem im, že stoja pri nás a podporujú tento nádherný šport. Bez takýchto ľudí by to nebolo možné a preto si to vážime.

ARIES RACING

Ak okolnosti dovolia, tak tím ARIES RACING by sme mohli ešte vidieť minimálne na jednom z podujatí, ktoré tradične uzatvárajú sezónu. V prípade, že to nebude možné, tak sa všetci v tíme tešíme už na novú sezónu 2022.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár