RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT so Semerádom úspešne v cieli FIA ERC Barum Rally

Posádka Petr Semerád – Danny Persein, reprezentujúca slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team odviedla počas 50. Barum Czech Rally Zlín 2021 perfektný výkon.

RUFA MOTOR-SPORT

Štvrté miesto absolútneho poradia v rámci čekých rally majstrovstiev, ale aj jedenásta priečka absolútneho poradia v rámci seriálu FIA European Rally Championship je výsledkom výbornej prípravy vozidla Škoda Fabia Rally2, ale aj príkladnej spolupráce samotnej posádky. Ak sa pozrieme na fakt, že tohtoročná Barumka bola mimoriadne náročná o čom svedčí aj nesmierne veľké množstvo odstúpených posádok, jednoznačne treba konštatovať, že dvojica mladíkov do bodky splnila tímové plány.

RUFA MOTOR-SPORT

Súťaž to bola pekná, ale zároveň aj poriadne ťažká. Sme radi, že sa nám podarilo vybojovať jedenáste miesto v rámci Európy a štvrté v českých majstrovstvách. Prvýkrát sme išli s novým autom a sme radi, že sa nám podarilo našu kliatbu prelomiť a dôjsť až do cieľa. Toto nové auto, ktoré vzniklo po haváriii Grzyba pred Rzeszowom fungovalo naozaj fantasticky. Škoda toho smutného záveru, keď sme prišli ako prvé auto k havarovanému Caisovi, ktorému som veľmi fandil. Aj toto je však motoršport a všetci musíme ísť ďalej. Dúfam, že som celý RUFA MOTOR-SPORT Team výsledkom potešil, ďakujem za podporu a teším sa na ďalšiu spoluprácu,“ povedal po súťaži Petr Semerád.

RUFA MOTOR-SPORT

Spoluprácu s českou dvojicou si pochvaľoval aj manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu: „Chlapci dokázali, že dokážu veľmi dobre zabojovať a Škodu Fabia Rally2 doviezli neporušenú do cieľa. Som nadmieru spokojný, v takej konkurencii aká sa tohto roku zišla v Zlíne, je dosiahnutý výsledok výborný. Treba si totiž uvedomiť, že proti našej dvojici na tratiach Barum Rally bojovalo množstvo posádok s podstatne väčšími skúsenosťami, pričom sa tu predstavili najlepší jazdci z celej Európy. Petr s Dannym predviedli nielen rýchlu jazdu, ale aj dômyselnosť a rozvahu, s ktorou dojazdili až do cieľa. Som spokojný a ďakujem všetkým partnerom za podporu.

RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT Team sa predstaví slovenským fanúšikom rally súťaží opäť v polovici mesiaca október na Rally Košice. Či medzitým bude niekde slovenský tím štartovať, to sa dozviete zo samostatnej tlačovej správy.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár