KESKO MOBILE AUTO SHOW

12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 privítala rekordný počet súťažiacich

89 prihlásených, 84 štartujúcich, ale aj 15 vozidiel najnovšej špecifikácie Rally2. Popri nich množstvo veľkých štvorkoliek, rýchlych dvojkoliek a medzi štartujúcimi aj minister slovenskej vlády.

KESKO MOBILE AUTO SHOW

Práve osemdesiatštyri štartujúcich sa zapísalo do histórie podujatia AUTO SHOW ako rekordný počet účastníkov, ktoré okrem jedného prípadu už dvanásť rokov uzatvára slovenskú auto športovú sezónu,. Ďalšou novinkou podujatia bol fakt, že sa na trati Slovakia Ringu premiérovo predstavil aj seriál Motorsport Rally Cup. Jediným mínusom podujatia bola minimálna účasť českých súťažných posádok, tie sa totiž práve v rovnakom termíne zúčastňovali posledného kola českého rally šampionátu.

KESKO MOBILE AUTO SHOW

Pre súťažné posádky organizátor pripravil dvojicu rýchlostných skúšok, ktoré museli absolvovať dvakrát. Počet ostrých kilometrov sa oproti minulosti rovnako zvýšil, čo bol nesporne ďalší klad súťaže.

Pri pohľade na výsledky môžeme iba konštatovať, že z víťazstva v prípade seriálu Motorsport Rally Cup sa z víťazstva tešila posádka Dominik Benček – Zuzana Korčaková na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX, pred posádkou Peter Jurečka – Martin Devoša na Forde Fiesta Proto a z tretie miesto v cieli patrilo Peterovi Baranovi a Zuzane Turňovej jazdiacim na Volkswagene Polo Proto.

KESKO MOBILE AUTO SHOW

V prípade 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 absolútne víťazstvo brali Grzegorz Grzyb s Michalom Poradziszom na Škode Fabia Rally2. Pre Grzyba to bolo už šieste víťazstvo v rámci Auto Show a pre RUFA MOTOR-SPORT Team, ktorý Grzegorz reprezentuje dokonca desiate absolútne víťazstvo na tomto podujatí. Druhé miesto absolútneho poradia patrilo českej posádke Roman Odložilík a Martin Tureček a tretia priečka patrila slovensko-českej posádke Jaroslav Melichárek a Martin Tureček. Posádky na druhom a treťom mieste jazdili na rovnakých vozidlách ako víťazi, čiže na Škode Fabia Rally2.

KESKO MOBILE AUTO SHOW

12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 urobilo pomyselnú bodku za slovenskou auto športovou sezónou. Treba iba dúfať, že nasledujúcu sezónu už nezasiahne žiadna pandémia a podujatie si budú môcť užiť aj diváci.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár