GART RACING

GART RACING – Návrat prešovských mušketierov

Na bohatú tradíciu automobilových súťaží v metropole Šariša nadviaže od novej sezóny 2022 čerstvý prešovský tím GART RACING.

GART RACING

Pamätáte si ešte na heslo pod ktorý do súbojov nastupovali traja mušketieri Alexandra Dumasa? Prešovskí mušketieri vo farbách GART RACING tímu známe heslo parafrázujú do aktuálnej podoby – „Jeden za všetkých, všetci za GART RACING!“. Je to pozitívny signál o tom, že mladému prešovskému tímu nechýba nadšenie a odhodlanie nadviazať na kvalitné výsledky svojich predchodcov. Napokon, Prešov je už dlhé roky jedným z centier automobilového športu na Slovensku a domáci sa už radovali z úspechov mnohých prešovských pretekárov a tímov.

GART RACING

„Podarilo sa nám dať dokopy skupinu nadšencov automobilového športu, ktorých srdce pumpuje rovnaké vysokooktánové palivo súťažných špeciálov,“ vraví Vlado Chovan, ktorý sa chopil úlohy šéfa tímu GART RACING. „Naše cesty sa už stretli pri spolupráci s predošlým tímom, a tam kdesi vznikla myšlienka postaviť na štart prešovský tím s tými najvyššími ambíciami. S ambíciami nadviazať na tradície a svojim pôsobením popularizovať tento šport nielen v regióne, ale aj v rámci celého Slovenska. Mám radosť, že sa veci podarili a dnes môžeme potvrdiť, že v práve sa rozbiehajúcej sezóne 2022 postavíme na štart hneď tri súťažné posádky. Chcem sa preto poďakovať našim partnerom a všetkým, ktorí sa zaslúžili o to, že dnes môžeme o našich ambíciách hovoriť verejne.“

GART RACING

Základ tímu GART RACING tvoria dve ostrieľané posádky, vedľa ktorých bude skúsenosti zbierať nová mladá posádka. Dominik Benček a Tomáš Polovka sú v motoristických kruhoch na Slovensku už známe mená, ovenčené viacerými úspechmi v nižších kategóriách. Prešovčanov Dominika Benčeka s Radom Plichtom sme už videli aj na štarte v MSR. V triede 3 tentoraz plánujú absolvovať celú sezónu a tými najvyššími ambíciami. „Do sezóny sme pripravili nové Mitsubishi Lancer evo IX, ktoré sme už stihli otestovať v Kopřivnici. Našou prioritou bude odjazdiť všetky súťaže MSR a zabojovať o čo najvyššie priečky. Chceme odjazdiť čo najviac kilometrov a tak sa popri MSR chystáme objaviť aj na štarte MRC a niektorých podnikov v zahraničí,“ naznačuje Benček.

Nemenej skúsenou posádkou je aj dvojica Tomáš Polovka a Daniel Turcsányi. Spišiaci nastupujú do sezóny s novou technikou. „Našu starú Ibizu sme vymenili za Hondu Civic s ktorou sa premiérovo postavíme na štart v MSR,“ prezrádza Tomáš Polovka. „Uvidíme, aká sa stretne konkurencia, no rozhodneme sa budeme snažiť o slovenský titul v našej triede.“ Súbežne s účinkovaním na Majstrovstvách Slovenska sa aj Polovka s Turcsányim chcú zapojiť aj do série MRC.

GART RACING

Najmladšou z trojice posádok nového prešovského tímu GART RACING je dvojica Jakub Jačišin a Jaroslav Benček. Chlapci si to vlani vyskúšali na súťažných slalomoch a premiérovo aj na MRC vo Vranove. V novej sezóne sa chcú posunúť zasa o krok vyššie. „Na úvodnom podujatí na Slovakia Ringu chceme absolvovať prvý súťažný deň Rally Školu a už v nasledujúcom druhom súťažnom dni chceme nastúpiť na štart do Slovenského Rally Pohára (SRP),“ vraví 21-ročný Prešovčan Jakub Jačišin. Súčasťou ich sezóny budú štarty v nižších sériách, aby nazbierali čo najviac skúseností. „Nemáme pred sebou veľké očakávania. Našou úlohou v sezóne 2022 je odjazdiť čo najviac súťažných kilometrov a nazbierať čo najviac cenných skúseností. Všetko ostatné bude len bonusom navyše,“ uvedomuje si skromný začínajúci pretekár Jakub Jačišin, ktorý vo februári vyskúšal Peugeot 208 R2 a začiatkom marca otestuje v Kopřivnici aj Ford Fiestu Rally4. Následne sa v tíme rozhodnú s ktorou technikou absolvuje sezónu.

GART RACING

Najbližší program tímu teda smeruje do Kopřivnice, kde sa začiatkom marca jazdí Rentor Rally Cup. Tu plánuje tím GART RACING otestovať svoju techniku pred štartom MSR sezóny, ktorá začína na Slovakia Ringu v polovici marca.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: GART RACING

Pridaj komentár