Melichárekovci na Auto Show s Fordom Fiesta RS WRC.

Bratská dvojica Jaroslav a Erik Melichárekovci na domácej pôde neštartovali presne rok. Medzitým získavali ďalšie skúsenosti v rámci súžaží Majstrovstiev sveta v rally, pričom sa im pod hlavičkou Slovakia World Rally Teamu s vozidlom Ford Fiesta RS WRC podarilo dosiahnúť historický výsledok v podobe ôsmeho miesta absolútneho poradia na slávnej Rallye Monte Carlo.

deutschland-wrc-2014-zw-1054

“V tohtoročnej sezóne sme absolvovali tri podujatia zaradené do seriálu Majstrovstiev sveta v rally, pričom sme najazdili o tretinu viac ostrých kilometrov ako mal dohromady celý slovenský šampionát a musím povedať, že nám to dalo naozaj veľmi veľa. Zažili sme na tratiach sneh aj ľad, prašnú šotolinu, ale aj rýchly a šmýkľavý asfalt. Jazdenie s Fiestou WRC nás neskutočne bavilo, každým kilometrom sme získavali viac sebavedomia, takže máme na čom do budúcnosti stavať,“ vysvetlil jazdec, Jaroslav Melichárek.

Dôvody štartu na 5. Auto Show 2014 približuje spolujazdec, Erik Melichárek: „Pre nás bude účasť na Auto Show jediným tohtoročným štartom na Slovensku. Na toto podujatie sa vždy radi vraciame, pretože sa nám páčia nielen trate, organizácia a prístup organizátora, ale najmä tá pravá uvoľnená atmosféra a dostatok času na debaty s priateľmi, či partnermi tímu. Možno od nás niektorí diváci budú očakávať špičkový výkon a boj o prvenstvo, no keďže je to show, chceme sa na konci sezóny iba poriadne zabaviť a užiť si príjemnú atmosféru tohto podujatia, pretože my sa tu na umiestnenie nepozeráme. Aj preto by som rád pozval všetkých fanúšikov motoristického športu na túto akciu, keďže možnosť vidieť toľko skvelých jazdcov a špičkových vozidiel na jednom mieste nebýva každý deň.“

deutschland-wrc-2014-zw-2023

5. Auto Show 2014 odštartuje už počas nadchádzajúceho víkendu, čiže v dňoch 8.-9.11.2014 v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring. Počas soboty budú prebiehať administratívne a technické prebierky súťažiacich a obhliadka súťažných tratí. V nedeľu od 9:00 hodiny štartuje samotná súťaž, pričom diváci si prejazdy viac ako sedemdesiatky súťažných posádok budú mať možnosť užívať počas celého dňa.

TS: © Slovakia World Rally Team, Foto: autosportfoto.sk/Zdeněk Weiser

Pridaj komentár