Piate víťazstvo RUFA Šport Teamu na Auto Show.

Auto Show, posledné rally podujatie v roku aj po práve ukončenom piatom ročníku pozná iba jediného víťaza, RUFA Šport Team.

0x8c3049-1

Štvornásobný Majster Slovenska v rally RUFA Šport Team sa na štart posledného rally podujatia v sezóne postavil s dvojicou súťažiacich, Grzegorzom Grzybom na Forde Fiesta R5 a Tomášom Kostkom na Forde Fiesta RS WRC.

Už od začiatku sa medzi najrýchlejších jazdcov v rámci 5. Auto Show 2014 zaradil dvojnásobný víťaz tohto podujatia, český jazdec Tomáš Kostka. Ten sa divákom 5. Auto Show 2014 predstavil s vozidlom Ford Fiesta RS WRC. „Ak by sa nám aj v tomto roku podarilo vyhrať bolo by to pekné. Ja urobím všetko preto aby sa mi podarilo dosiahnuť hetrik,“ oznamoval Tomáš Kostka po úvodných dvoch testoch, pričom v prvom z nich na svoje konto zapísal druhé miesto, v nasledujúcom však už ovládol absolútne poradie súťaže. Po tomto úspechu sa Tomášovi podarilo vyhrať aj zvyšnú dvojicu rýchlostných skúšok a tak sa presne po roku opäť zaslúžene postavil na najvyšší stupienok pre víťazov, čím zavŕšil svoj hetrik v rámci Auto Show. „Hetrik pre RUFU, tri štarty, tri víťazstvá, lepšie sme to už ani urobiť nemohli,“ doplnil v cieli súťaže Tomáš Kostka.

1t1u0241-11

Druhým jazdcom slovenského RUFA Šport Teamu bol štvornásobný slovenský šampión, Poliak Grzegorz Grzyb, ktorého vo Forde Festa R5 počas 5. Auto Show 2014 premiérovo navigoval Miro Králik. „Tomáš ide WRC, my R5-ku, takže nemáme na neho šancu. To jeho auto je ďaleko lepšie, ale to je jedno. Je to show, je to zábava, ale samozrejme aj závodíme. Podstatné je že tu sa to odohráva, na rozdiel od majstrovstiev, bez stresu, bez nervov a preto si to užívame.“ Grzegorzovi s Mirom v cieli nakoniec patrila tretia priečka. „Bola to veľmi pekná súťaž, veľmi ďakujem organizátorom za neskutočne pekné, ale zároveň poriadne náročné trate, ale aj uvoľnenú a príjemnú atmosféru. Auto Show podľa mňa má veľkú budúcnosť. Je tu cítiť každý rok postup k lepšiemu a to je super. Bolo tu v tomto roku zase viac súťažiacich, veľmi kvalitné vozidlá a aby sme vybojovali tretie miesto museli sme ísť skutočne naozaj veľmi rýchlo. Som nadmieru spokojný,“ doplnil Grzegorz Grzyb po vyhlásení víťazov.

Po zisku zlata, ale aj bronzu na 5. Auto Show 2014 bol spokojný aj manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman: „Samozrejme, že som nadmieru spokojný. Opäť sa nášmu tímu podarilo dokázať, že sme nielen štvornásobní absolútni majstri Slovenska, ale počas piatich rokov existencie podujatia Auto Show sme ešte ani raz nenašli premožiteľa. Tomáš dokázal, že nie je iba vynikajúcim jazdcom na okruhoch v DTM, ale aj v rally, pričom sa mu podarilo poraziť v rámci Auto Show aj množstvo iných vynikajúcich jazdcov. Grzegorz napriek slabšej R5-ke dokázal, že je právom už štvornásobný majster Slovenska, keď za špičkovou, najnovšou technikou WRC zaostal iba o pár sekúnd. Napriek faktu, že pred štartom každý hovorí o tom, že na Auto Show sa ide iba zabávať, všetci tu natvrdo pretekajú, keďže každé víťazstvo sa počíta. Čo sa organizácie týka, podujatie presne splnilo svoj cieľ, v našom boxe nás navštívilo množstvo reklamných partnerov a priateľov nášho tímu, ktorým sme sa aspoň takto snažili odvďačiť za podporu. Niektorí z nich si dokonca počas sobotných voľných jázd vyskúšali ako vyzerá pohľad z auta pri plnom nasadení. Jediné negatívum vidím v tom, že podujatie tohto druhu by malo mať podľa môjho názoru podstatne väčšiu medializáciu v printových médiách a televízii, ale o tom sme už hovorili veľakrát, je to stará ošúchaná pesnička. Ďakujem všetkým, bolo to super.“

Slovenský RUFA Šport podujatím Auto Show ešte tohtoročnú sezónu nekončí, už o dva týždne sa opäť divákom predstaví v rámci Setkání mistrú v Sosnovej.

TS: Miro Majláth, Rufa Šport, Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Pridaj komentár