Christian Malchárek testoval Nascar na Slovakia Ringu.

Slovenský automobilový pretekár Christian Malchárek bude v tomto roku prvým Slovákom v slávnej sérii NASCAR. V európskej sérii Nascar Whelen bude pretekať v kategórii Elite 2 v Chevrolete SS rakúskeho tímu DF1 Racing.

Racecar_Bouchut_Malcharek

Viedenská stajňa má svoj hlavný stan v tomto roku rozložený na Slovakia Ringu pri Bratislave a už má za sebou aj prvé predsezónne testovanie. Chevrolet SS číslo 66 bude Christian Malchárek zdieľať so slávnym tímovým kolegom: v spomínanej kategórii Elite 2 bude jazdiť talentovaný Slovák, v Elite 1 bude silný 500-koňový stroj pilotovať Francúz Christophe Bouchut, víťaz legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans.

Bouchut_2

Prvé spoločné testovanie na našom jedinom okruhu malo pomôcť k zoznámeniu sa oboch jazdcov a nájdeniu spoločnej reči pri hľadaní správneho nastavenia. Christian Malchárek odjazdil na 5922 metrov dlhej dráhe takmer 2 hodiny čistého času. „Z prvého spoločného testovania mám veľmi dobrý pocit,“ povedal Christian Malchárek. „Myslím si, že s mojim tímovým kolegom Bouchutom budeme dobre spolupracovať a že budeme dobrý tím. Ešte stále mám veľa priestoru na zlepšenie, zvykám si na novú techniku ako aj na nový spôsob jazdy, keďže je veľmi odlišný od toho, na ktorý som bol doteraz zvyknutý. Dúfam, že zlepšenie sa dostaví čo najskôr a že budeme bojovať o čo najvyššie priečky. Momentálne strácam na Christophea 1,8 sekundy, čo je podľa šéfa tímu Norberta Walchhofera veľmi dobrý výsledok. Už sa neviem dočkať začiatku sezóny a prvých pretekov vo Valencii.“

Malcharek_1

Začiatok sezóny 2015 Nascar Whelen Euro Series je naplánovaný na 25. apríla. Viac informácií nájdete na FB stránkach Christiana Malchárka a tímu DF1 Racing.

 

Zdroj: Race Pro Media

Pridaj komentár