KM Racing na Krumlove zradil diferenciál

KM Racing Team spoločne s posádkou Lukáš a Július Lapdavský boli jedinými Slovákmi, ktorí sa postavili na štart 43. Rallye Český Krumlov. Cieľ však nevideli, keď ich zradil diferenciál.

KM Racing

Lukáš s Julom odštartovali, pre nich na absolútne neznámej trati 43. Rallye Český Krumlov na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX z dielní Miroslava Jandíka. Dojazdili však iba do šiestej rýchlostnej skúšky, keď ich zradil diferenciál Mitsubishi. „Už od začiatku súťaže sme cítili, že autom nie je všetko v poriadku. Tomu samozrejme zodpovedal aj náš výkon, keď sme sa držali v tretej desiatke absolútneho poradia. Snažili sme sa s tým niečo v servise urobiť, ale stále to nebolo ono. Žiaľ, rally je aj o funkčnosti, či nefunkčnosti techniky, my sme mali v tomto prípade smolu. Rally v Českom Krumlove sa nám však páčila, rýchlostné skúšky boli náročné a všade bolo množstvo divákov. Radi sa sem ešte niekedy v budúcnosti vrátime,“ vysvetlil dôvod odstúpenia Lukáš Lapdavský.

„Presne ako už povedal Lukáš, rally je nielen o jazdeckých schonostiach, ale aj o fungovaní súťažnej techniky. Napriek tomu, že náš plán bol jednoduchý, porovnať našu posádku s českou rally špičkou, najdôležitejšie bolo dôjsť až na cieľovú rampu a najazdiť čo možno najviac ostrých kilometrov. Žiaľ, zbaliť sme to museli už v piatok v noci, keď chalani ostali stáť na rýchlostnej skúške Rožmitál. Je to škoda, ale nevadí, ideme ďalej,“ zhodnotili svorne manažéri slovenského KL Racing Teamu, Ivan Mutňanský a Marek Krupica.

KM Racing

KL Racing Team by sa mal najbližšie predstaviť opäť divákom v rámci podujatia Agrotec Petronas Rally Hustopeče na Morave a hneď týždeň na to v rámci tretieho kola slovenského šampionátu, na Rally Lubeník.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: František Dušek

Pridaj komentár