KL Racing na Jahodnú s Kukučkom

Slovenský KL Racing Rally Team sa okrem rally sporadicky objavuje so svojimi jazdcami v priebehu sezóny aj na kopcových pretekoch. Tento rok začína s podujatím Moris Cup Jahodná 2015.

KL Racing

Po úspechu na Rallye Eger, ale aj odstúpenia z dôvodu poruchy turba na Rally Prešov, sa na štart podujatia Moris Cup Jahodná 2015, počas nadchádzajúcej soboty a nedele, postaví Tomáš Kukučka s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. „Medzi Rally Prešov a Rally Lubeník je takmer dvojmesačná pauza. Nie je to dobré, potrebujem sedieť v pretekárskom aute a tak sme sa spoločne s KL Racing Rally Teamom dohodli, že odštartujem v rámci pretekov automobilov do vrchu na Jahodnej pri Košiciach. Navyše, na Rally Prešov sme toho spolu s mojim spolujazdcom Radovanom Moznerom mladším veľa nenajazdili, keďže na Subaru Impreza WRC nám odišlo turbo. Som rád, že na Jahodnej môžem štartovať, predsa len mi pretekanie už dosť chýba,“ vysvetlil dôvod štartu Tomáš Kukučka.

Možno sa teraz niektorí pýtate prečo sa na štart nepostaví aj druhý jazdec KL Racing Teamu, čiže Vlastimil Majerčák. Ten rovnako na Jahodnej chýbať nebude, v tomto prípade však bude reprezentovať L Racing Team. „Vlasto má veľmi úzke styky s L Racing Teamom, veď koniec koncov aj na Rally Prešov štartoval s vozidlom od tohto tímu a tak sme sa dohodli, že na Jahodnú ho L Racingu zapožičiame. To je celý dôvod,“ vysvetlil manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj.

KL Racing

Moris Cup Jahodná 2015 odštartuje ako štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015 na trati medzi košickou Alpinkou a lyžiarskym strediskom Jahodná v dňoch 30. – 31.5.2015. Ako sa darilo Tomášovi Kukučkovi a KL Racing Rally Teamu na týchto pretekoch vás budeme informovať opäť po víkende.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár