Výborný výkon Fuska a Kesko Racing Teamu v Ožďanoch

Rožňavský Kesko Racing Team nastúpil tak trochu neplánovane na tretie kolo slovenského kopcového seriálu, ktoré sa konalo v Ožďanoch. Výsledkom bolo druhé miesto Františka Fuska v skupine N.

Kesko Racing Team

V úvode hovoríme o tom, že Kesko Racing Team na Oždianske serpentíny 2015 nastúpil tak trochu neplánovane, myslíme tým, že rožňavský tím pôvodne nemal na tomto podujatí vôbec štartovať. Nakoniec sa však manažér Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi rozhodol trochu inak: „Je pravda, že tu od nás nemal štartovať najskôr nikto. Mechanici však menili po Rally Prešov niektoré súčiastky na Škode Fabia TDi a bolo treba odskúšať funkčnosť vozidla, požiadal som preto Fera Fuska, či by sa nemohol tomu venovať. Ten súhlasil a tak sme ho na poslednú chvíľu prihlásili. Výsledkom boli dve druhé miesta v skupine N, čo je dobrý výsledok. Som spokojný a Ferovi ďakujem za príkladnú reprezentáciu nášho tímu.“

Ako už naznačil šéf Kesko Racing Teamu, preteky dopadli pre Františka Fuska a Škodu Fabia TDi výborne. Ako ich vnímal sám jazdec ? „Výborne. Krásne počasie, hlavne v sobotu, dobrá atmosféra a množstvo divákov. Keď ku tomu pripočítame fakt, že všetko v Škode Fabia TDi fungovalo perfektne, niet čo dodať. Teda vlastne je čo dodať. Nebyť mojich chýb, mohlo to byť aj lepšie. V sobotu som však zvolil zlé obutie a veľmi to na trati šmýkalo. V nedeľu som dal iné pneumatiky a bolo to super. Po prvej ostrej jazde som v skupine N viedol, v druhej jazde som však zle zaradil rýchlosť a to ma stálo nejaký čas. Prehral som boj o prvé miesto iba o 412 tisícin sekundy. To ma dosť mrzí,“ opísal svoje pocity po pretekoch v Ožďanoch František Fusko.

Kesko Racing Team

Rožňavský Kesko Racing Team sa opäť divákom predstaví počas posledného májového víkendu v rámci podujatia Moris Cup Jahodná 2015. O tom, kto bude reprezentovať počas štvrtého kola slovenských kopcových majstrovstiev Kesko Racing Team vás budeme informovať tesne pred pretekmi.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár