Ján Miloň a spoznávanie novej Baby

Úradujúci vicemajster Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, Ján Miloň sa divákom predstavil počas víkendu v rámci podujatia Slovakia Baba 2015. Veľmi úspešne, veď tento kopec zvládol ako tretí najrýchlejší jazdec zo Slovenska.

Ján Miloň

„Hľadám sa, v niektorých momentoch zisťujem, že vlastne ani neviem kde presne som. Pezinskú Babu som totiž absolvoval v mojom pretekárskom živote iba jediný raz, so Subaru Impreza skupiny S pred mnohými rokmi. Oproti môjmu tohtoročnému špeciálu bolo Subaru o dosť pomalšie, čiže teraz je to poriadny rozdiel. Ale nesťažujem si, určite nie som sám, veď preteky na Pezinskej Babe v posledných piatich rokoch neštartovali z dôvodu opráv podložia trate. Každou jazdou dosahujem lepší čas a to je to podstatné,“ hlásil po sobotňajších tréningových jazdách Ján Miloň, jazdec a manažér Jantár Teamu.

Jantár Team

Oproti Jánovi Miloňovi sa v rámci Slovakia Baba 2015, podujatia, ktoré odštartovalo po piatich rokoch, postavila nesmierne silná konkurencia. Bodaj by aj nie, veď na Pezinskej Babe sa predstavilo divákom takmer stosedemdesiat súťažiacich z ôsmych európskych krajín, pričom tu o body do svojich šampionátov bojovali Slováci, Bosniaci, ale aj Rakúšania. Tých doplnila plejáda českých jazdcov, ale aj niekoľko Talianov, ba v štartovej listine sa našiel aj Francúz, či Luxemburčan. Minuloročný vicemajster Slovenska, Ján Miloň sa však ani v tejto silnej konkurencii nestratil. Výsledkom bolo nielen tretie miesto absolútne v rámci slovenského šampionátu, ale aj piate medzinárodne. „Som naozaj veľmi spokojný. Napriek mojej nie úplne sto percentnej znalosti trate sa mi podarilo vybojovať bronz a množstvo bodov do domáceho šampionátu a presne toto bolo mojim cieľom. Už v sobotu pri tréningoch nám trochu začala hrkotať prevodovka a zvažovali sme jej výmenu, no nakoniec sme zhodnotili, že tieto preteky ešte vydrží a tak sa aj stalo. Samotné preteky boli dobré, až na neskutočnú horúčavu, ktorá počas celého víkendu na Pezinskej Babe vládla. Chcel by som poďakovať mechanikom, partnerom Jantár Teamu, ale aj kamarátom, či známym, ktorí ma prišli na tieto preteky podporiť. Som rád, že sa mi ich snahu podarilo podporiť dobrým výsledkom,“ doplnil Ján Miloň po pretekoch Slovakia Baba 2015.

Jantar Team

Jantár Team spoločne s jazdcom Jánom Miloňom a jeho kopcovým špeciálom Škoda Fabia WRC budeme mať možnosť sledovať znovu v akcii už o dva týždne, keď sa divákom predstaví na jedinom slovenskom podujatí zaradenom do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015, na Dobšinskom kopci.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár