RUFA SPORT s Grzybom – Kto ich porazí na Slovensku?

RUFA SPORT s Grzybom ovládli Rally Tatry. Štyri súťaže, štyri absolútne víťazstvá. To je tohtoročná bilancia slovenského RUFA SPORT Teamu a jej poľskej posádky Grzegorz Grzyb – Robert Hundla a vozidla Ford Fiesta RS WRC.

RUFA SPORT

RUFA SPORT Team spoločne so svojou súťažnou posádkou po absolútnych víťazstvách v Egeri, Prešove a Lubeníku ovládol aj 42. Rallye Tatry štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska rally 2015. V Poprade nedala posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla jazdiaca na vozidle Ford Fiesta RS WRC konkurencii žiadnu šancu a vyhrala systémom štart – cieľ.

RUFA SPORT

Už v prvom teste, ktorým bol nočný mestský okruh, ktorý Grzegorz moc neobľubuje dokázal zajazdiť najrýchlejší čas spomedzi všetkých štartujúcich, pričom od najbližšej konkurencie ho delili viac ako tri sekundy. Po krátkom oddychu nastolil ráno opäť Grzegorz najrýchlejšie tempo, pričom vyhral štvoricu úvodných testov a jasne ukázal kto je v Tatrách kráľom. Náskok posádky RUFA SPORT bol v tomto momente proti najbližšej konkurencii už vyše minútu a pol. V poslednej sekcii už iba Grzegorz s Robertom kontrolovali svoju vedúcu pozíciu. „Bojujeme o piaty titul absolútneho majstra Slovenska a zatiaľ nám to vychádza. Keby sa nám to podarilo splniť, zapísali by sme sa do histórie slovenského rally športu, ziskom štvorice absolútnych titulov idúcich po sebe. Čo sa 42.Rallye Tatry týka, musím povedať, že to nebola ľahká súťaž. Trate boli nádherné, ale zároveň veľmi rýchle a jediná chybička mohla znamenať koniec. Podarilo sa nám hneď v úvode urobiť si dostatočný náskok pred konkurenciou a potom ho kontrolovať. V poslednom teste sme boli dokonca chvíľu mimo trate, našťastie sa nám podarilo dostať späť. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. V minulosti sme tu už slávili úspech, no v posledných rokoch to nebolo úplne perfektné. Tento rok všetko vychádzalo a navyše sme mali aj dostatok šťastia,“ povedal po dojazde do cieľa Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Šťastím doslova sršal aj manažér RUFA SPORT teamu Ľubomír Kleman: „Som naozaj šťastný. Našej posádke sa podarilo vyhrať už štvrtú súťaž majstrovstiev Slovenska v rade, navýšiť bodový zisk, ukázať konkurencii, že sme vždy perfektne pripravení a priblížiť sa k zisku ďalšiemu titulu absolútnych majstrov Slovenska. Moja vďaka patrí nielen posádke, ale aj mechanikom Wevers Sportu za prípravu techniky Ford Fiesta WRS WRC a samozrejme partnerom RUFA SPORT Teamu za podporu. Teraz nás o dva týždne čaká Rajd Rzeszowski, čiže ďalšie kolo poľských majstrovstiev, kde Grzyb s Hundlom na Forde Fiesta R5 rovnako vedú priebežné absolútne poradie a následne na to sa vidíme na Rally Košice, kde sa divákom predstavíme opäť s Fordom Fiesta RS WRC. Dúfam, že sa nám bude dariť aj na týchto súťažiach rovnako ako tomu bolo teraz v Poprade.“

RUFA SPORT

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár