Bronzový Jankov vŕšok pre Jána Miloňa a Jantár Team

Výborná organizácia, dokonalá technická trať, ale aj krásna príroda. To všetko zažil Ján Miloň na podujatí Autopola Jankov vŕšok 2015.

Jantár Team

Ján Miloň a jeho Jantár Team to na Jankov vŕšok z Trenčianskych Teplíc nemá ďaleko. Azda aj preto patrí táto trať medzi jeho najobľúbenejšie. „Na Jankovom vŕšku je naozaj nádherná trať, nesmierne technicky náročná a je fakt, že patrí medzi moje obľúbené. Myslím si ale, že vzdialenosť od môjho domu nie je podstatná, skôr je to o tom, že na týchto pretekoch je veľmi dobre zvládnutá organizácia a zázemie celých pretekov,“ opísal svoje pocity k tunajšej trati Ján Miloň.

Jantár Team

Na súťažiacich čakali na Jankovom vŕšku v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015 jedenáste a dvanáste kolo. Zároveň bolo podujatie Autopola Jankov vŕšok zaradené aj do seriálu Slovenský kopcový pohár, poľských kopcových majstrovstiev a Zóny strednej Európy pretekov automobilov do vrchu, čiže na štart sa postavilo viac ako sto účastníkov. Ján Miloň už v prvej súťažnej jazde jedenásteho kola slovenských majstrovstiev, čiže v sobotu naznačil, že chce so Škodou Fabia WRC atakovať najvyššie priečky. V druhej jazde dosiahol druhý najrýchlejší čas, pričom v súčte časov z oboch jázd zaostal za druhým miesto absolútneho poradia iba o osemdesiatosem tisícim sekundy. „Dnešok bol veľmi dobrý. Konečne som si v aute začal veriť, čo je vidieť aj na dosiahnutých časoch. Moja strata na druhé miesto je v podstate iba jediné žmurknutie oka, čo ma teší. Verím tomu, že to je už iba o doladení drobností a bude to ešte lepšie,“ opísal svoj výkon Ján Miloň, ktorý dosiahol nielen na tretie miesto absolútneho poradia, ale aj tretie v skupine E1 a triede E1+2000.

Jantár Team

Po sobotnom úspechu, nasledovalo v nedeľu ďalšie, v poradí už dvanáste kolo slovenského šampionátu, ale zároveň v rámci podujatia Autopola Jankov vŕšok 2015 odštartovali aj preteky zaradené do Zóny strednej Európy, kde bol Ján Miloň rovnako prihlásený. Zatiaľ čo tréningové jazdy prebehli na suchom asfalte, pred prvou súťažnou jazdou pokropil trať na Jankovom vŕšku dážď a hneď bolo všetkým prítomným jasné, že dosiahnuté časy sa budú od seba líšiť podľa toho, kto bude mať na trati koľko vody. V druhej jazde už bola vozovka suchá, čoho využil aj Ján Miloň so Škodou Fabia WRC. „V minulom roku s mojou starou Škodou Fabia WRC som sa na vodu doslova tešil a jazdu na mokrom povrchu som si doslova užíval. V tomto aute však nie som si na vode ešte celkom istý, čomu zodpovedal aj dosiahnutý čas. V druhej jazde asfalt vyschol, čo ma potešilo a hneď z toho bol druhý najrýchlejší čas. Nevadí, som spokojný, že sme celí a ideme ďalej,“ opísal Ján Miloň zisk tretieho miesta v slovenskom absolútnom poradí, ale aj skupine E1 a triede E1+2000. K týmto krásnym umiestneniam navyše pridal aj štvrté miesto absolútneho poradia v Zóne strednej Európy.

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015 budú pokračovať opäť o dva týždne pretekmi v Bosnianskom meste Cazin a samozrejme ani tu Ján Miloň a Jantár Team nebudú chýbať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár