Keszi s Helméczym chcú v Košiciach vybojovať späť vedenie v triede 5

Pre Juraja Kesziho a Pavla Helméczyho dopadla 42. Rallye Tatry viac ako zle. Po tom, čo bojovali o prvenstvo v triede 5, im Seat Leon TDi odoprel pred posledným testom poslušnosť. Všetko chcú napraviť v Košiciach.

Kesko Racing

Pred štvrtým kolom slovenských rally majstrovstiev, ktorým bola súťaž Rallye Tatry patrila priebežne prvá pozícia v triede 5 práve už spomínanému Jurajovi s Paľom. Ešte v predposlednej rýchlostnej skúške popradskej súťaže bojovali o víťazstvo aj na tomto podujatí. Po defekte a následnom dojazde na ňom do cieľa testu však zistili poškodenú poloos, ale aj prevodovku. Neostalo nič iné, iba sa zo súťažou rozlúčiť.

Viac nám povedal Juraj Keszi, jazdec, ale aj manažér Kesko Racing Teamu: „Odstúpenie zo súťaže bolo pre nás veľkým sklamaním. Bojovali sme o víťazstvo v triede, ktoré by nám bolo zabezpečilo kopec bodov do priebežného hodnotenia a upevnilo našu vedúcu pozíciu. Teraz po odstúpení sme v priebežnom poradí padli na tretie miesto, čo nie je dobré. V Košiciach by sme si chceli napraviť chuť a poriadne zatiahnuť. Našim cieľom je získať dostatočný počet bodov, aby sme sa opäť vrátili na prvé miesto. Jedno čo nás teší je fakt, že v tomto momente sú vo vedení v triede 5 naši kolegovia s Kesko Racing Teamu, František Fusko a Štefan Tököli jazdiaci na Škode Fabia TDi. Viem, že to vôbec nebude ľahká cesta, v triede 5 je prihlásených osem posádok, vrátane veľmi rýchlych Poliakov. Budeme sa však snažiť a uvidíme ako to dopadne.“

Kesko Racing

Na štart 41. Rally Košice sa okrem posádky Juraj Keszi – Pavol Helméczy, ktorá sa divákom predstaví už tradične s vozidlom Seat Leon TDi, postaví aj druhá posádka Kesko Racing Teamu, František Fusko – Štefan Tököli jazdiaci na Škode Fabia TDi, ktorá ako sme už spomínali je pred 41. Rally Košice lídrom priebežného hodnotenia triedy 5. Ako dopadne ich vzájomný súboj, ale aj súboj s konkurenciou sa dozvieme už počas nadchádzajúceho víkendu, čiže v dňoch 14. – 16.8.2015 v Košiciach.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár