RUFA SPORT ide do Košíc pre titul

Aktuálny líder absolútneho poradia slovenského rally šampionátu v sezóne 2015, Grzegorz Grzyb navigovaný Róbertom Hundlom, spoločne s RUFA SPORT Teamom sa predstavia počas nadchádzajúceho víkendu slovenským divákom v rámci 41. Rally Košice.

RUFA SPORT

Tu majú možnosť v dňoch 14. – 16.8.2015 predčasne získať už svoj piaty titul absolútnych majstrov Slovenska v rally.

„V Rzeszowe, napriek tomu, že som bol s výkonom posádky spokojný, nám nevyšlo všetko tak, ako sme si priali. Dúfam, že v Košiciach nám bude šťastie viac priať a Grzegorzovi s Robertom sa podarí dojazdiť medzi najrýchlejšími, čo by znamenalo, že sa už po piatykrát staneme Majstrami Slovenska v rally. Navyše by sa nám toto podarilo štvrtýkrát v rade, čo by bol na Slovensku asi rekord a opäť by sme sa zapísali do slovenskej rally histórie. Naša posádka bude štartovať na osvedčenom Forde Fiesta RS WRC od Wevers Sportu. Súťaž sa ide ako dvojdňová, pričom je možnosť získať dvojitý počet bodov a ja pevne verím, že sa nám ich podarí získať čo najviac. Ak by sa našej posádke podarilo vyhrať absolútne, boli by sme asi prvou posádkou v histórii, ktorej sa podarilo vyhrať päť za sebou nasledujúcich súťaží v jednom roku, čo by ma rovnako potešilo. Držte nám palce, nech to vyjde,“ prezradil pred 41. Rally Košice Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Vzhľadom na to, že RUFA SPORT Team si váži divákov, pripravila pre nich lahôdku v podobe štartu Jozefa Béreša staršieho s Mazdou 323, vo farbách RUFA SPORT Teamu. „Myslím si, že jazdec jeho kvalít by mal byť ozdobou každého rally podujatia. Preto sme sa dohodli, že na 41. Rally Košice odštartuje posádka Béreš – Bačinský s podporou nášho tímu,“ doplnil Ľubomír Kleman.

41. Rally Košice odštartuje v dňoch 14. – 16.8.2015 ako piate kolo tohtoročného slovenského šampionátu. Súťaž odštartuje v piatok podvečer predstavením súťažiacich na štartovej rampe, ktorá sa bude nachádzať pred obchodným centrom Optima. Počas soboty a nedele súťažiaci absolvujú celkovo jedenásť rýchlostných skúšok, pričom meno víťaznej posádky sa dozvieme v nedeľu popoludní opäť na cieľovej rampe pred nákupným centrom Optima. Či to bude Grzyb s Hundlom a či sa im podarí v Košiciach vybojovať piaty majstrovský titul, o tom vás budeme informovať začiatkom budúceho týždňa.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár