Subaru Komárno na Rally Košice so Svačinom a Tešínskym

Slovenský Subaru Komárno Rally Team budú v rámci 41. Rally Košice reprezentovať Marcel Svačina a Petr Těšínsky.

Subaru Komárno

Napriek faktu, že zoznam prihlásených 41. Rally Košice hlása, že Subaru Komárno Rally Team bude reprezentovať dvojica Mário Csente – Petr Těšínsky, nie je toto celkom pravda a za volantom Subaru Impreza WRX STi N15 sa Mário Csente neobjaví.

„Presne v zmysle predpisov SAMŠ požiadal náš Subaru Komárno Rally Team organizátora súťaže o zmenu na poste pilota. Pôvodne som sa za volant mal posadiť ja, ale z dôvodu neodkladných pracovných povinností sa 41. Rally Košice nemôžem zúčastniť. Podarilo sa nám však dohodnúť s Marcelom Svačinom, že ma na tejto súťaži nahradí a tak náš tím tu nebude chýbať. Marcel má s rally súťažami veľké skúsenosti a ja dúfam, že sa mu spoločne s Petrom Těšínskym bude na Košiciach dariť. Samozrejme, diváci ich výkon budú sledovať v spolupráci s našim Subaru Impreza WRX STi N15,“ vysvetlil dôvod zmeny Mário Csente, manažér tímu.

Subaru Komárno

„Máriova ponuka ma potešila. Bude mi cťou reprezentovať jeho slovenský tím. Čo sa týka Suabru Impreza WRX STi N15, s týmto autom som ešte nikdy rally súťaž nešiel, ale skúseností so štvorkolkami, aj napriek faktu, že v poslednej dobe jazdím na vozidle s pohonom jednej nápravy, mám dosť. S Petrom Těšínskym to nebude nič nové, keďže práve s týmto spolujazdcom absolvujem celý tohtoročný český majstrák. Ciele si vopred nedávam žiadne, chcem sa s autom najskôr zžiť a tak je našim cieľom iba jediné. Dojazd až na cieľovú rampu. Ak by sa nám popritom podarilo urobiť aj nejaký dobrý výsledok, budem len šťastný,“ opísal svoje pocity pred 41. Rally Košice Marcel Svačina.

41. Rally Košice štartuje ako piate podujatie tohtoročných slovenských rally majstrovstiev už počas nadchádzajúceho víkendu. Štart súťaže je plánovaný na piatok (14.8.2015) o 19:00 hodine slávnostným predstavením súťažiacich na štartovej rampe, ktorá bude umiestnená pri nákupnom centre Optima. V priebehu soboty a nedele (15. – 16.8.2015) absolvujú súťažné posádky celkovo jedenásť rýchlostných skúšok, pričom na cieľovej rampe pred Optimou ich môžu diváci privítať v nedeľu o 15:40 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár