L Racing

L Racing: Auto Show bude prípravou pre ďalšiu sezónu

Povinnou-nepovinnou jazdou väčšiny slovenských rally tímov, ako aj iných disciplín je Auto Show na Slovakia Ringu. Niektorí si sem prídu zasúťažiť, ďalší pobaviť priateľov či reklamných partnerov a iní tu možno otestujú svoje vozidlá pre ďalšiu sezónu. Tím L Racing prichádza na Slovakia Ring opäť s množstvom jazdcov. Jediná neoficiálna rally na západnom Slovensku začína tento piatok 13. novembra.

L Racing

Jozef Béreš ml. spolu s celým tímom potrebujú, aby sa neúspech uplynulej sezóny viac neopakoval. To znamená okrem tvrdej práce aj množstvo testovania. Práve Auto Show by mala poslúžiť ako ďalší menší-väčší test na pôde, ktorá simuluje ozajstnú súťaž. Uvidíme ho tak vo vozidle Mini John Cooper Works WRC.

Na zozname prihásených za L Racing nájdeme tiež mená: Vlastimil Majerčák (Mitsubishi Lancer EVO IX), Vladimír Hanuš (Mitsubishi Lancer EVO X), Denis Pavlík (Škoda Fabia), Maroš Kysucký (Mitsubishi Lancer EVO 6), Norbert Tamáš (VAZ 2101) a Tomáš Fusko (Škoda Fabia Kit Car). Ján Lipták, ani syn Peter tentokrát nebudú štartovať.

Manažér tímu L Racing Ján Lipták povedal: „Prípravy na ďalšiu sezónu sú v tíme L Racing v plnom prúde a tiež Auto Show bude pre nás prípravným podujatím – akýmsi testom pre ďalší rok. Pochopiteľne, je to tiež príjemná príležitosť stretnúť priateľov a aktívne si tu oddýchnuť.“

L Racing

Aj keď nejde o žiadnu šou, vidieť pekné autá a šikovných jazdcov prehľadne a z jednej tribúny je pre divákov lákavé. Rovnako ako stretnúť hviezdy rôznych disciplín na jednom mieste. Auto Show začína tento piatok večernou skúškou a pokračuje v sobotu tromi meranými jazdami na kľukatej trati Slovakia Ringu.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár