XIQIO Rally Team

XIQIO Rally Team si BOSS Auto Show pochvaľoval

Košický XIQIO Rally Team na podujatie BOSS Auto Show 2015 predstavil trojicu jazdcov, ale aj tri rozdielne vozidlá. S ich vystúpením bol spokojný.

XIQIO Rally Team

Najväčšiu pozornosť divákov pútal Prešovčan Tibor Cserhalmi, ktorý sa spoločne so svojim spolujazdcom Petrom Vejačkom predstavil v spolupráci so Škodou Fabia WRC. Poriadny fanúšik slovenských rally súťaží viem, že Tibimu technika WRC nie je vôbec vzdialená a tak sa všetci diváci tešili už pred štartom na jeho Vejove výkony na trati. „Musím priznať, že som bol naozaj pred štartom poriadne nabudený. Pri zdolávaní prvého testu, ktorý sme absolvovali po tme, sme si však dobre nenastavili svetlá a tak pre nás táto skúška bola, čo sa viditeľnosti týka nie moc dobrá. Bola to však naša chyba a nechcem sa tu teraz vyhovárať. V sobotu, za svetla to už bolo super, jazdu sme si užívali, snažili sme sa aj zabávať divákov, ale popritom sme skúšali aj nejaké nové nastavenia. Bolo fajn nepozerať veľmi na dosiahnutý čas,“ opísal Tibor Cserhalmi svoje znovu zvítanie s vozidlom špecifikácie WRC.

XIQIO Rally Team

Zaujímavým a hlavne všetkým dobre známym bol v XIQIO Rally Teame aj druhý jazdec, Peter Jureňa. Kopcový špecialista, ktorého pozná v podstate celá Európa sa do rally auta posadil po dlhých rokoch a treba uznať, že ani v tejto disciplíne sa nestratil. „Bolo to úžasné. Po strašne dlhých rokoch opäť v rally aute a ešte na normálnej súťaži. Predtým som totiž išiel rally iba ako predjazdec a toto bolo niečo úplne iné.“ Povedal po BOSS Auto Show 2015 Peter Jureňa.

Posledným do partie XIQIO Rally Teamu bol Peter Deák, ktorý sa predstavil s vozidlom Subaru Impreza WRX STi. Napriek faktu, že pre Peťa to bola prvá súťaž v tohtoročnej sezóne, neviedol si vôbec zle, ba dokonca takmer skončil na pódiu v triede 3. „Bolo to naozaj na poslednú chvíľu, v stredu popoludní sa rozhodlo, že zo Subaru budem štartovať ja. Ihneď išla prihláška, ale aj žiadosť na SAMŠ o vydanie licencie, no a v piatok večer som už stál na štarte. Mal som na dosah tretie miesto v triede, žiaľ v poslednom test sa na Subaru zlomila jedna z poloosí. Moja veľká vďaka patrí XIQIO Rally Teamu za ponuku,“ doplnil Peter Deák.

XIQIO Rally Team

Marián Mičák, manažér XIQIO Rally Teamu rovnako vyjadril spokojnosť s podujatím: „Veľmi dobré podujatie a musím povedať, že vôbec neľutujem jeho podporu zo strany nášho tímu. Všetko bolo tak ako malo byť, kopa divákov, nádherné štartové pole, krásne počasie. Naši jazdci rovnako super výkon, som spokojný.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár