Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team rozbehne sezónu v Rechbergu

Jednou z posledných automobilových disciplín, ktorá rozbehne až teraz svoju sezónu, sú preteky automobilov do vrchu. Na štart prvého podujatia, v Rakúskom Rechbergu, sa postaví aj Slovak National Hill Climb Team.

Slovak National Hill Climb Team

Jubilejný 45. ročník Internationales Rechbergrennen „Hill Climb Grand Prix of Austria“ 2016 opäť, ako v minulom roku, otvorí slovenský kopcový šampionát. Medzi takmer dvestopäťdesiat štartujúcimi sa na tomto podujatí, ktoré je zároveň zaradené aj do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, predstaví aj pätorka jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Ako prvý z tejto pätorky vyrazí zdolávať rakúsku trať Miroslav Čiliak. Ten sa na preteky automobilov do vrchu vracia s formulou Metalex MTX 1-06 s ktorou sme ho naposledy mali možnosť naostro bojovať pred takmer dvadsiatimi rokmi. Miro sa Metalexom predstaví v kategórii 5 a v jej triede E4.

Slovak National Hill Climb Team

V triede E1-2000 sa v Rakúsku predstaví hneď trojica jazdcov tímu. Prvým z nich bude Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu a zároveň úradujúci majster Slovenska v triede E1-2000, pričom sa rovnako ako v minulom roku posadí do vozidla Vauxhall Vectra ST.

Hneď za ním by mal na trať vyraziť aj Peter Kacvinský v spolupráci s vozidlom Renault Clio RS

a trojicu jazdcov bratislavského tímu v triede E1-2000 doplní Sergej Škarpíšek a vozidlo Opel Calibra 16V.

Slovak National Hill Climb Team

No a posledným jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu, ktorého diváci budú sledovať na trati viac ako päť kilometrov dlhej, bude Peter Florek. Ten minuloročný Nissan 350Z v tohtoročnej sezóne vymení za Ford Escort Cosworth, pričom o body bude bojovať v Rakúsku v skupine E1, v rámci slovenského šampionátu však bude hodnotený v skupine A.

Slovak National Hill Climb Team

Preteky 45. Internationales Rechbergrennen „Hill Climb Grand Prix of Austria“ 2016 štartujú už počas nadchádzajúceho víkendu. Ako sa na nich darilo jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu vás budeme informovať po ich ukončení.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný + Team

Pridaj komentár