Maťo Homola

Maťo Homola – TCR – Spa-Francorchamps – kvalifikácia

 

Do prvej kvalifikácie nastúpil Maťo Homola s cieľom, zajazdiť čas, ktorý bude bezpečný a zabezpečí mu miesto v kvalifikácii č. 2. Do nej postupuje vždy 12 pretekárov.

Maťo Homola, Spa-Francorchamps

Tento cieľ sa podarilo naplniť a hneď v treťom kole zajazdil Maťo 5. najlepší čas, vďaka čomu mal isté miesto v druhej kvalifikácii. Vernay prišiel o 4. miesto, nakoľko porušil limity trate, vďaka čomu sa Maťo posunul Pri výmene pneumatík zistil tím prasknutý kotúč, čo znamenalo jeho nutnú rýchlu výmenu a prípravu do Q2.

Maťo Homola, Spa-Francorchamps

10 minút druhej kvalifikácie dáva naozaj málo času na rýchle kolá. Maťovi sa v druhom rýchlom kole podarilo zajazdiť štvrtý najrýchlejší čas, no následne zrušene tohto času kvôli prekročeniu limitov trate znamenalo, že posledné kolo, do ktorého práve vošiel bude musieť byť rýchle. „Do posledného kola som mal dobrý nájazd, cez vysielačku som však dostal informáciu, že musím znova zatlačiť, nakoľko moje rýchle kolo bolo zrušené. Táto komunikácia ma dosť vyrušila, vďaka čomu som spravil v druhom sektore niekoľko chýb a to ma stálo cenné desatiny. Čas bol 7. najlepší, no nakoniec je z toho 6. miesto, keďže Vernay prišiel o najlepší čas vďaka viacnásobnému porušeniu limitov trate a prepadol sa na spodok,“ povedal o druhej kvalifikácií Maťo.

Maťo Homola

Tým pádom bude do prvých pretekov štartovať zo 6. Miesta a do druhých z 5. Pozície.
Prvé preteky začínajú dnes o 17:30.

Preteky je možné sledovať naživo na webe www.tcr-series.tv a na youtube kanáli TCR-TV.

Harmonogram pretekov v SPA-Francorchamps

Piatok, 6.5.
17.30 – 18.00 (30’) TCR International Series Race 1 start (9 laps)

Sobota, 7.5.
12.35 – 13.00 (30’) TCR International Series Race 2 start (9 laps)

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár