XIQIO

Bronz, ale aj víťazstvo pre XIQIO zo Zaluźe

Tomáš Ondrej, Škoda Fabia WRC a XIQIO Racing Teamu dojazdili na treťom a piatom mieste, ale aj dvakrát zvíťazili v skupine A, ale aj triede A+2000. To všetko v rámci pretekov v poľskom meste Zaluź.

XIQIO

V sobotu neutíchajúci dážď, zima, mokrá trať, ale aj zrušená jedna súťažná jazda. Nedeľa bola síce chladnejšia, ale spomedzi mračien už vyliezlo slnko, ktoré usušilo trať. Takto v krátkosti sa dajú zhrnúť podmienky, ktoré vládli počas druhého kola Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. To sa konalo v poľskom meste Zaluź.

Pri pohľade na štartovú listinu, tá obsahovala celkovo deväťdesiattri mien jazdcov, pochádzajúcich z viacerých európskych krajín, ktorí mali možnosť bodovať do viacerých šampionátov, ale aj FIA Zóny strednej Európy. XIQIO Racing Team spoločne s Tomášom Ondrejom bojovali o body do nášho domáceho šampionátu ako celku, ale aj v skupine A a triede A+2000.

V sobotných pretekoch, v hustom daždi vybojoval Tomáš v spolupráci so Škodou Fabia WRC po veľmi peknom výkone tretie miesto absolútneho slovenského poradia, ale aj víťazstvo v skupine A a triede A+2000, v nedeľu za sucha to bolo konečné piate miesto a opäť víťazstvo v skupine a triede. „Som rád, že sa manažér XIQIO Racing Teamu rozhodol tu v Zaluźi štartovať. Pre mňa po výpadku Rally Prešov sú to veľmi potrebné kilometre. Stále totiž niečo vylepšujeme na aute a mám tak možnosť ho poriadne aspoň otestovať. Tento kopec nebol veľmi o výkone auta, bol skôr o maximálnej rýchlosti a práve tú na našom WRC-čku nemáme najväčšiu. A práve to rozhodovalo. Ja so svojim výkonom som spokojný, urobil som maximum a verím, že aj v tíme budú všetci spokojní,“ vysvetlil po pretekoch Tomáš Ondrej.

XIQIO

Jeho myšlienku doplnil manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Samozrejme, že som aj ja spokojný. Tomáš urobil čo bolo v jeho silách a predviedol perfektný výkon. Na takejto trati sa proti kopcovým špeciálom s našou Škodou Fabia WRC s restriktorom nedalo dosiahnuť viac.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár