Maťo Homola, Sochi 2016, TCR International

Maťo Homola – TCR – Sochi – preteky

Náročný víkend v Rusku pre Maťa Homolu

Pretekársky víkend v Rusku pokračoval v nedeľu dvomi pretekmi. Do prvých štartoval Maťo Homola z 9. priečky, no do druhých už z druhého miesta, čo dávalo nádej na dobrý výsledok.

Maťo Homola, Sochi 2016

Maťo dobre odštartoval a udržal si svoje miesto. Grachev sa na štarte pohol o niečo skôr, no nakoniec z toho nemal žiadnu penalizáciu aj po našich protestoch po pretekoch. Penalizovaný však bol Afanasyev a Borković, ktorí dostali Drive through, resp. 30 s penalizáciu za porušovanie limitov trate, čo vo výsledku bolo relatívne prísne, keďže viacero pretekárov jazdilo mimo a títo ostali nepotrestaní. Pre Borkovića to znamenalo posun až na 14. miesto. Maťo Homola skončil nakoniec na 9. mieste. Aj počas týchto pretekov pokračovalo Maťove trápenie a neistota s autom a na trati, ktorá sa začala v sobotu počas tréningov. Tím opäť zmenil nastavenie auta pripravil sa na druhé preteky.

Maťo Homola

Do nich štartoval Maťo z prvého radu a 2. miesta a verili sme, že zmena v nastavení pomôže. Maťo sa žiaľ na štart postavil nešťastne, nebol vo svojom boxe, ale za ním, čo mu po pretekoch nakoniec prinieslo 5 s penalizáciu, aj keď vďaka tejto pozícii nič nezískal, ale skôr stratil. Aj vďaka zlému štartu sa prepadol hneď na 4. miesto, no ostávala nádej, že by mohol zajazdiť dobrý výsledok. Tá sa však rozplynula, ako sa Maťo začal prepadať nižšie a nakoniec preteky dokončil opäť na mieste č. 9, no vďaka už spomenutej penalizácii išiel až na 10. miesto. Až neskôr po pretekoch dostal 30 s. penalizáciu aj Kajaia, vďaka čomu Maťo dostal svoje vyjazdené 9. miesto naspäť.

Maťo Homola, Sochi 2016

„Celý víkend sa veľmi trápime. Nedarí sa mi zžiť sa s autom, traťou. Nechcem to hádzať všetko na auto, prekopali sme ho niekoľko krát a tím sa na ňom veľmi namakal, za čo im ďakujem. Táto trať mi jednoducho nesedí a veľmi ťažko sa mi na nej jazdí, no aj auto bolo výrazne nedotáčavé. Je možné, že je niekde aj technický problém, musíme na to prísť neskôr. Aj o tomto je pretekanie a nie každý víkend vyjde podľa predstáv. Teraz je pred nami letná prestávka, bude možnosť si poriadne oddýchnuť po nabitých posledných mesiacoch a načerpať nové sily. Do Ázie idem s cieľom vyhrávať!“

Maťo Homola, Sochi 2016, TCR International

Po tomto víkende Maťo zostúpil v hodnotení šampionátu na piatu priečku, so stratou 23 bodov na prvého jazdca.

Záznam z pretekov si môžete pozrieť na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:15.

Zdroj: TS Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár