Jantár Team

Tretie miesto v plechových autách pre Miloňa z Pezinskej Baby

Desiate kolo slovenského kopcového šampionátu odštartovalo v priebehu prvého júlového víkendu na Pezinskej Babe. Pre Jána Miloňa, Jantár Team a Škodu Fabia tieto preteky skončili tretím miestom medzi plechovými autami.

Jantár Team

Po minuloročnom prinavrátení legendárnych pretekov automobilov do vrchu na Pezinskej Babe, neprišli o toto podujatie vyznávači kopcových pretekov ani v tomto roku. Podujatie pod názvom Slovakia Baba 2016 opäť raz poriadne preverilo schopnosti jazdcov, ale aj pretekárskej techniky.

„Trať je oproti iným dosť uskákaná a je cítiť, že už by potrebovala opäť nový povrch. Napriek tomu je neskutočne pekná, rýchla, ale aj technická a rád na nej jazdím. V prvom tréningu som mal dosť na tvrdo nastavenú Škodu Fabia WRC, potom mi však mechanici nastavenie podvozku zmäkčili a už v druhom tréningu bolo všetko v absolútnom poriadku,“ povedal po absolvovaní tréningových jázd v sobotu podvečer Ján Miloň.

Ján Miloň

Zatiaľ čo v sobotu sa účastníci pretekov na Pezinskej Babe doslova pražili v horúcom slnku, v noci zo soboty na nedeľu prišla búrka a vzduch sa v nedeľu ráno ochladil o dobrých pätnásť stupňov. Nad kameňolomom, ale aj traťou sa prevaľovali od rána búrkové mraky, ktoré neveštili nič dobré. Počasie sa však akoby zázrakom umúdrilo a aj napriek niekoľkým kvapkám dažďa, postupne začalo opäť pomedzi mraky vykúkať slnko a tak dvojicu súťažných jázd mohli súťažiaci opäť absolvovať na suchej trati. Medzi jazdcami súťažiacimi o body v rámci slovenského kopcového šampionátu po spočítaní časov patrilo tretie miesto v kategórii plechových vozidiel Jánovi Miloňovi.

Jantár Team

„Som maximálne spokojný. Auto ide úplne perfektne o čom hovorí aj výsledok. Dosiahol som na štvrté miesto absolútneho slovenského poradia, ale aj na tretie v rámci skupiny E1 a triedy E1 nad dva litre a navyše aj v plechových autách. Ďakujem partnerom tímu, že sme tu mohli štartovať,“ dodal po pretekoch spokojný Ján Miloň.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár